Recerz Max
 12 kwietnia 2021 roku, godz. 19:23
Edytowano 14 kwietnia 2021 roku, godz. 21:28

Jakieś 5% społeczeństwa przechodzi covid ciężko, a jeszcze mniej na niego umiera. Reszta przechorowuje jak zwykłą grypę, albo bezobjawowo. I dla tych nielicznych wzięto ogół "za mordę", wprowadzono tylnymi drzwiami ustrój totalitarny, trzydzieści nowych podatków, pogłębiono masową inwigilację, zrujnowano gospodarkę, a jeszcze "Nowy ład" za pasem. Przy okazji tradycyjnie zarobili na tym krocie nasi stali "partnerzy" zza oceanu.

Nic tylko pozazdrościć Bałorusi, i temu wstrętnemu dyktatorowi Łukaszence, totalnego zignorowania "światowych standardów". 🤭

RozaR Roza  13 kwietnia 2021 roku, godz. 22:55

Covida przechodzi ciężko około 0,02 procenta lub mniej społeczeństwa. To mikro skala .
A umieralność - nie jest ponad normę .

Recerz Max  14 kwietnia 2021 roku, godz. 21:14
Edytowano 17 kwietnia 2021 roku, godz. 9:49

Brak wiarygodnych statystyk. Zakładam czarny scenariusz. Tak czy owak, kataklizm to nie jest.

Kamil Borkowski
 12 kwietnia 2021 roku, godz. 12:32

Na tym etapie, kiedy bardzo wiele osób zostało dotkniętych tą groźną chorobą, albo ich rodziny czy przyjaciele, pisanie takich rzeczy jest brakiem wrażliwości.
Polecam ostatni wywiad z doktor Szarowską w RMF (proszę się przemóc - wiem, niemieckie radio), ta pani opowiada o tym, że ona i jej koledzy pracują na 60-godzinnych dyżurach na Stadionie Narodowym i cieszą się, gdy przybywa do nich chory mogący samodzielnie chodzić. Czytam Cię już kawał czasu RozaRze, masz te swoje skrajne nieco poglądy przekonany o własnej racji i ociemnieniu reszty świata, który trzeba rozarowo edukować, ale znajdź w sobie jakąś chwilę milczenia czasami. Pozdrawiam.

RozaR Roza  13 kwietnia 2021 roku, godz. 23:01

To sa kłamstwa - Na Stadionie Narodowym nie było ani jednego pacjenta do momentu powszechnej krytyki - wówczas to zapewne zdecydowano potwierdzić zasadność tej inwestycji i sprowadzić chorych .
W Kaliszu gdzie mieszkam były dwa oddziały covidowe oba zamknięto tylko po to by zrobić sztuczny tłok w innych .
Obecnie dośc spora liczbę zakażonych covidem stanowią osoby starsze zaszczepione, oni to tez generuja umieralność - w tym i moja wiekowa ciocia która zaszczepili i zmarła . Po co szczepili

fyrfle Mirek
 12 kwietnia 2021 roku, godz. 10:26

W mojej wsi umierają całe rodziny na Covid. Czyżby wszyscy kłamali? Rodzeństwo? Dzieci? Lekarze? Ratownicy Medyczni? Laboranci? Sam przeszedłem. Nie zaszczepię się, chyba, że dolegliwości ze strony państwa będą wielkie, czyli brak dostępu do hoteli, szpitali, służby zdrowia czy koncertów, to wtedy pewnie ulegniemy, choć boję się tych szczepionek ze względu na alergię i inne schorzenia. Byłoby głupio przeżyć zakażenie, a paść jak wielu od teoretycznego antidotum. Pozdrawiam.

RozaR Roza  13 kwietnia 2021 roku, godz. 23:03

Ta ironia na początku - zakłóca przekaz .
A przydała by się Twoja klarowna opinia .
Pozdrawiam.

Es van Guard Sławek
 12 kwietnia 2021 roku, godz. 8:51

Nie wiem co robią na Białorusi.
Wiem za to że przeżyłem tę (jak to nazywasz) „ grypę" i wiem jakie szkody spowodowała ta choroba w moim organiźmie. Doczytałem Twój tekst do końca, a później jeszcze raz. Mogę powiedzieć iż wyczerpuje on jedno pojęć Sztuki, mianowicie budzi emocje. Pewno nawet skrajne.

RozaR Roza  13 kwietnia 2021 roku, godz. 23:07

Sam to przeszedłem - prawi nic nie poczułem .
W moiej rodzinie dość dużej - tylko kuzyn przeszedł ją ciężko .
Po analizie jego przypadku przypomniałem że jakieś 15 lat temu podobnie przechodziłem ostrą grypę .
Liczy sie statystyka - a ona nie pokazuje zwiększonej umieralności populacji zwiazanej z covidem . Wykazała jedynie zwiększoną umieralność w listopadzie i grudniu 2020 z powodu ograniczeń służby zdrowia .

RozaR Roza
 12 kwietnia 2021 roku, godz. 8:40

Jacob - nie rozumiem

RozaR Roza
 12 kwietnia 2021 roku, godz. 8:26

A w mojej tylko jedna groźnie zachorowała .
A w innych nikt .
Ważna jest statystyka i zdrowy rozsądek .
Bywały kiedyś poważne grypy gdzie więcej ludzi umarło niż teraz . Obecnie zachorowania są generowane właśnie szczepionkami.
I chcąc być uczciwym wobec siebie musimy się odnieść do Białorusi, Szwecji , i np Kalifornii . Coś jest---- ale bez przesady .

Jacob_Filth Jot
 12 kwietnia 2021 roku, godz. 8:04

Powiem tylko, że trzeba mieć tupet, do tego być zadufanym w sobie nieziemsko, aby bez żadnej znajomości potencjalnego Czytelnika od razu go oceniać.

sprajtka Ala
 12 kwietnia 2021 roku, godz. 8:00
Edytowano 12 kwietnia 2021 roku, godz. 8:06

U mnie w rodzinie na tę Twoją głupią "grypę" zmarły dwie młode, wcześniej zdrowe osoby...