27 października 2019 roku, godz. 18:28 9,3°C

Czy widziałeś kiedyś gwiazdy? - listy do nieznajomych

Drogi,

Dzisiaj muszę być szczera. Chociaż chciałabym powiedzieć “szalona”. To bardziej okrągłe, piękniejsze słowo na dziś. A piękne słowa są pokarmem duszy. Piękne słowa wiele znaczą dla pięknych umysłów.

To takie proste, zanurzyć się w kompletnym szaleństwie.
Będę pisać do Ciebie listy.
Będę pisać o sobie, co myślę.
To tylko emocje.
Drepczą wprost do Ciebie.

Piętnastominutowa wycieczka pośród ciszy, wśród zupełnej samotności, pobudza coś, czego nie jestem w stanie określić całym potokiem słów. To jedna z tych piekielnych sytuacji, kiedy słowa nie są wystarczające. System komunikacji nie został stworzony, żebyśmy mogli porozumiewać się w ten sposób.

Do tego służą wiersze.
Prozą rozsiewam truizmy.

Gwiazdy to rydwany, na których dusza ucieka w przestworza. Ale nie wszędzie. Każda z nich ma swój jeden gwieździsty zakątek, w którym przegląda się cała i stwierdza, że nie ma innego miejsca, gdzie czułaby się równie naga.
Miałam do niego w życiu tylko jedno szczęście.
To miejsce jest moim domem.
Tylko nocą i tylko tutaj i tylko w samotności budzę się z letargu, który ogarnia mnie każdego dnia w ten sam popieprzony sposób. Zapach jesiennego powietrza sprawia, że czuję, jak moje ciało zaczyna tańczyć, żeby wreszcie poczuć się spójne z tym co w środku. Patrzę, jak wokół mnie przepływa tlen, chociaż wiatr nie poruszył jeszcze nawet jednego listka.

Uczucie jest mistyczne.
Jedno spojrzenie w księżyc powoduje, że mam ciarki na całym ciele. A każde ze słów, które zapisuję, wydaje się niewystarczające, aby oddać to uczucie.
Nie ma żadnej formy sztuki, która mogłaby zmieścić tę całość.

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co sprawia, że czułeś się naprawdę szczęśliwy, uwierz mi, to właśnie o to Ci chodziło. Lata terapii, szczęśliwe i nieszczęśliwe związki, wymarzona praca i wymarzone podróże, nigdy nie będą w stanie dać Ci tego, co tutaj daje powietrze, którym oddychasz.
Każde spojrzenie przed siebie przenosi do magicznej krainy, o której nie można opowiadać nigdy. Nikomu.
Nikomu poza Tobą.

Twoja,
Reason

represjonowany
 30 października 2019 roku, godz. 22:48

chciałbym dostać jeszcze na tej planecie taki list

sprajtka Ala
 27 października 2019 roku, godz. 19:14

Fajnie się czytało;)

thereisareasonwhy
 27 października 2019 roku, godz. 19:13

Dziękuję za przeczytanie :)

sprajtka Ala
 27 października 2019 roku, godz. 19:07

Fajny "list"...