21 sierpnia 2020 roku, godz. 15:01 229,9°C

CYTATY.INFO-Quo vadis ?

Długo się zastanawiałem, nad poruszeniem tego tematu zdając sobie sprawę, że większość osób i tak rzuca okiem w najlepszym razie na kilka początkowych zdań i pewnie nie wywoła u nikogo chwili refleksji.
Jednakże pewne rzeczy tutaj aż kłują w oczy i nie byłbym sobą jakbym przeszedł obok tego obojętnie.
Bez mała 10 lat jestem tutaj częstym gościem ,uwielbiam poezją karmić duszę i zmysły, więc jest to oczywiste.
Od dłuższego jednak czasu obserwuję niepokojące zjawisko przejęte rodem z fb-go lajkowania i zdobywania lajków ( tutaj polubień ) za wszelką cenę i na każdy możliwy sposób.
Jest tu kilka osób ,które od dawna wpadają jak po ogień ,wszędzie z jednej strony zostawiają "ochy i achy",a z drugiej polubienia sypią się jak z rękawa ( oczywiście tylko u znajomych tej osoby) ,chyba nawet nie zawsze czytając dokładnie do końca tekst, a już o chwili refleksji nad przelanymi myślami danego autora można w ogóle zapomnieć .
Wnioskuję tak ponieważ wielokrotnie dokładnie czytałem wpisy ,nad którymi tak się zachwycano, są to dość często pojedyncze zdania , bądź krótkie treści jakby wyrwane z jakiegoś większego chaosu i do końca nie wiadomo co było zamiarem ich twórcy i co chciał nimi przekazać czytającym. O dziwo takie praktyki często spotyka się u osób ,które są tu od kilku ładnych lat i mają na swoim koncie po kilkaset wpisów (smutne...przypadek? nie sądzę).
Nie rozumiem co jest zamiarem takiego postępowania i czemu ma to służyć ?
Podbudowywaniu swojego ego ilością zebranych w podzięce re-polubień i zdobywaniu fałszywego poklasku ? Bo na pewno nie podniesieniu poziomu i wartości duchowej tej strony, a co za tym idzie wstawianych tu wierszy, myśli, cytatów itp.różnych autorów.
Osoby te jakby świadomie pomijały tych ,którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pisarstwem i którym dość często udaje się po sobie zostawić wyjątkowe perełki , niestety rezygnują tracąc na zawsze serce do pisania i znikają na dobre z miejsc podobnych do tego (uczyniły to również dwie moje znajome) bo zamiast zainteresowania ,pomocnej dłoni,zrozumienia ,czy grzecznościowych uwag co należało by poprawić ,a które były by pomocne w dalszym rozwijaniu talentu , gasi się już na starcie obojętnością ,bądź bolesną krytyką .
Na pewno też nie mam tutaj na myśli mojej skromnej osoby i swoich wierszy,które próbuję pisać .
Jestem tu od 10 lat ,aktualnie na trzecim koncie , zaglądam tu prawie codziennie ,ale loguję się i zostawiam komentarze tylko sporadycznie ,dla tego też jestem mało rozpoznawalny ,lubię w ciszy napawać się poezją :)
Nie zabiegam o sławę i sztuczne poklaski piszę dla siebie i osób podobnych do mnie. Wystarczy mi świadomość zaglądających tu codziennie setek osób z wrażliwymi duszami i myśl ,że może ułamek z tego zajrzy do mnie ,zatrzyma się przy jakimś wierszu uciekając chociaż na małą chwilę od swoich zmartwień w inny wymiar,a może też w jakimś tekście odnajdzie część samego siebie i swoich przeżyć. Niczego więcej nie oczekuję ...
a tu taka żenuła ehhh...reszta niech zostanie milczeniem.

kati75 Kati
 22 sierpnia 2020 roku, godz. 10:22

Rafale to szlachetne i mało popularne stawanie w obronie innych.Lecz kto nie potrafi obronić się słowem i może urazić go niepochlebny komentarz, powinien się zastanowić ,czy to dla niego miejsce.Cytaty są skupiskiem wielu osobowości,ale właśnie piszący tworzą to miejsce.Mile witam nowo piszących ,staram się nie pomijać,ale sztuczne pocieszanie kogoś nie jest w moim stylu.Wole wtedy pominąć niż urazić, myślę,że inne osoby wskażą im ich błędy.Zaczynalam tu z niemilym przyjęciem,jednak mnie to nie zraziło.Trafilam tu na świetne osoby.Ucze się od osób ,piszących tu i jestem wdzięczna ,że mogę się od nich uczyć.Nie róbmy afery ,że ktoś napisze ślicznie, ładnie bez konstruktywnej krytyki ,bo akurat mógł nie mieć czasu,albo tekst mu się zwyczajnie podobał.Szanujmy się nawzajem,a miejsce które tworzymy ,będzie przez Nas z chęcią odwiedzane.Pozdrawiam wszystkich piszących,tworzących "Nasze Cytaty info" i Ciebie 🙂🌻

Infinite Gentleman Night Rafał
 22 sierpnia 2020 roku, godz. 10:04

Nie wymądrzasz się Mabuu ,nawet mi to do głowy nie przyszło ...cieszą mnie właśnie takie ,a nie inne słowa ,wiem też że czasami bywam nieznośny i zbytnio się rozpędzam ,za co bardzo przepraszam . Niestety wciąż zbyt mało czasu ,zbytni natłok, a wręcz "przetłok " myśli ,uczuć ,nadmiar wylewności i chyba też skrzywienie byłych blogerów sprawia,że zbytnio się rozpędzam i nie potrafię tego wyhamować ,nawet wtedy kiedy inny już dawno milczy .
Jesteś z Kati jedną z niewielu osób tutaj które potrafiły mnie zatrzymać na dłużej ,niespokojna ze mnie dusza i dłużej nie potrafię zagrzać nigdzie miejsca ...ale chyba czas by odpocząć już trochę ;)
Dziękuję , cieszy moje serce że są tutaj jeszcze takie osóbki ,potrafiące choć na chwilę przenieść w inny wymiar rzeczywistości , dużo niegasnącej weny Mabuuu życzę i tym razem nie znikaj :)

maba Ewka... albo nie
 22 sierpnia 2020 roku, godz. 9:45

Rafale, Sprajtka ma rację - o gustach się nie dyskutuje, trudno więc wymagać, by komuś podobało się to, a nie tamto i narzucać, co powinno czy wypada. A co do "młodych talentów"... ja rozumiem, że ludzi wrażliwych powinno się objąć ochroną gatunkową , ale czy zawsze warto promować każdy "talent"? Jeśli ktoś uparcie publikuje teksty, które ewidentnie mijają się z jakimikolwiek normami językowymi, to warto?... Potrafię czytać ze zrozumieniem, z Regulaminu wynika, że Cytaty to strona mająca służyć rozrywce, a nie edukacji, ale wszystkich piszących publicznie jakaś odpowiedzialność za słowo obowiązuje. Tego, co ktoś na stronie przeczyta, zobaczy, zapamięta, czasem już nie da się "odzobaczyć"...
Natomiast teksty dobre, porządnie napisane, a czasem tylko z dużym "ładunkiem emocjonalnym" promować NALEŻY.
I przepraszam, że tak "szybko tu chodzę" (nie zawsze tak będzie) i że się wymądrzam, co nie przystoi nowicjuszom ani "innym" 😁
Rafale, dzięki za komplement - przez Ciebie teraz boję się spojrzeć w lustro, bo a nuż... czułki?

Infinite Gentleman Night Rafał
 22 sierpnia 2020 roku, godz. 9:43

Rzęsko Tobie również dziękuję za zatrzymanie się tutaj i pewnie też odrobinę refleksji ,to miłe :)
Chyba też sama brałaś lekcje u Jakuba ,co bardzo się chwali , co do krytyki powinna być jak najbardziej mile widziana u każdego ,bez niej wielu z nas nie zabrnęło by zbyt daleko ...byle tyle nie obrażała i nie krzywdziła nikogo jestem jak najbardziej za !

Infinite Gentleman Night Rafał
 22 sierpnia 2020 roku, godz. 9:39

Bardzo mądre słowa Alu ,ale wiesz że nie poruszałem problemu różnych gustów ( o nich się nie dyskutuje ,po prostu są) świat byłby bardzo nudny ,wręcz szary jeśli wszyscy myśleli by i czuli jednakowo ,a tak jak jest jest super !!! ma tyle wyjątkowych barw ,które przyciągają czasami do siebie jak ogień ćmy ,że wyrazić słowami tego nie można :)
Jeszcze raz dziękuję bardzo , a tym stokrotkom trzeba również podlać odrobinę nektaru w postaci zrozumienia ,czy jakiegokolwiek wsparcia ,by z czasem mogły zamienić się w przepiękne i wyjątkowe róże ,płatków pełnych purpury pięknych uczuć:)

Infinite Gentleman Night Rafał
 22 sierpnia 2020 roku, godz. 9:27

Magdo mi nie zależy na miłych komentarzach ,a już na pewno by ktokolwiek robił tu z siebie błazna ,chodzi o chwilę refleksji nad poruszonym tematem i faktycznie zbytnio się rozpisałem ,bo mało kto domyślił się co było jego puentą :/ jednakże zbyt wiele chciało by się wyrzucić czasami z siebie ,a teraz każdy gdzieś goni i nie chce poświęcać zbyt wiele czasu na takie wywody...
Puentą w każdym razie jest ochrona i wsparcie dla osób które dopiero tutaj zaczynają swoją karierę pisarską ,czy cuś choćby trochę podobnego do tego :)
Pozdrawiam :)

PS: ja Cię chyba już widywałem w innym miejscu hmmmm

Infinite Gentleman Night Rafał
 22 sierpnia 2020 roku, godz. 9:22

Tobie też bardzo dziękuję Naja za chwilę zatrzymania się nad tekstem i odrobinę refleksji ,to dla mnie wiele znaczy ,że są tu jeszcze takie osóbki .
To z tym "grupowym lobby " utrafiłaś w sedno , właśnie brakowało mi odpowiedniego określenia pewnych dostrzeganych nie tylko w tym miejscu postaw,a to z kółkami wzajemnej adoracji wprost super ! muszę zapamiętać :) .
Napawa również optymizmem Twoja radość bywania tutaj jak również "wyznanie miłości " do stronki jako całości , nie jesteś jedyna tkwiąca z takimi uczuciami :)
Pozdrowionko :)

sprajtka Ala
 22 sierpnia 2020 roku, godz. 9:19

Piosenką trzeba oczywiście parafrazować:) Jeśli chodzi o młode talenty, to faktycznie często dobre teksty gdzieś znikają w zamęcie strony. O gustach jednak się nie dyskutuje. Nie wszyscy lubią, to co Ty lub Ja. Potrafię zachwycić się tekstem i być zdziwiona, że nikt za mną nie przyszedł. Prawda jest jednak taka, że piszemy dla siebie, a tutaj jedynie dodajemy. Jeżeli jest inaczej, to znaczy, że to jedynie rzemiosło, a nie pasja. Twój apel jest słuszny i go popieram, chodźmy wolniej i nie depczmy stokrotek:)

Infinite Gentleman Night Rafał
 22 sierpnia 2020 roku, godz. 9:13

Dziękuję Sylwia za poświęconą chwilę temu tematowi i być może również jakieś chwili refleksji .
Mi również szkoda tych starszych autorów ,którzy pokazują się tutaj tylko od czasu ,do czasu mało kto teraz tak jak oni potrafią poruszyć zmysły i duszę ...może znikają coraz bardziej ,zniechęceni zmianami ,bądź wychodzą z założenia że nie liczy się ilość tylko jakoś i za to im chwała ! .
Nie powinnaś też przejmować się zbytnio reakcjami osób ,które nie potrafią docenić wyciągniętej do nich "pomocnej życzliwej dłoni", jesteśmy tu po to by wyrażać siebie w każdy możliwe sposób ,byle tylko nie ranić tym nikogo prawda ?
Zauważyłem już że wstawiasz piękne teksty Sylwio ,więc o wspomnianą bolesną krytykę u Ciebie chyba na prawdę ciężko :) wybacz też ,że nie udało mi się do tej pory odpowiednio opisać tych cudeniek ,ale czas tak szybko ucieka i zostaje go tak niewiele na przyjemności ,że szkoda gadać :)
na pewno widzę większość i cieszę nimi wielokrotnie duszę i zmysły :)

Infinite Gentleman Night Rafał
 22 sierpnia 2020 roku, godz. 9:03

Dziękuję Alu za chwilę zatrzymania się u mnie i mam nadzieję że również chwilę refleksji ,żeby nie było nad młodymi talentami pokazującymi się w tym miejscu i znikającymi bez słówka :)
Oczywiście wracaj na swoją stronkę jak najczęściej ,chyba nam wszystkim będzie miło i kto jak kto ,ale Ty akurat nie musisz prosić o ten "suchy chlebek" skoro wciąż masz świeżutki niby prosto z piekarni :)
Dziękuję również za nutkę ,tutaj bardziej by pasowało ...znamy się tylko z myśli pisanych i jakże czasami bardzo wyczekiwanych .
Pozdrowionka posyłam :)

Infinite Gentleman Night Rafał
 22 sierpnia 2020 roku, godz. 8:57

Radku dziękuję za chwilę zatrzymania się u mnie i być może wyciągnięcia jakichś głębszych refleksji ,wiem kim jesteś i mam nadzieję że uda Ci się coś zrobić ze stronką ,bo coraz ciężej chodzi :/
Nie ustosunkuję się do większości tego co napisałem z powodu braku czasu,a po wtóre odpowiedzi można znaleźć w tym co napisałem wczoraj ,jak również w dzisiejszych odpowiedziach innym osobom ...większość jednak nie do końca zrozumiała ,co było zamiarem mojego tekstu i każdy "wyłapuje" co chce :/
Przede wszystkim , z bardzo mocnym naciskiem właśnie na to...staję i zawsze będę przy nich sercem w obronie nowych pokazujących się co jakiś czas talentów ,osób które zaczynają dopiero przygodę z pisarstwem i często znikają bez słowa ,bo nie otrzymują od nas żadnego wsparcia ,czy ukierunkowania ,a wręcz przeciwnie .Jestem wrażliwy na poezję wszelkiego rodzaju i żal mi że czasami gasi się wielkie talenty ,w życiu coraz bardziej oddalających się od siebie ludzi i uczuć.
Pozdrawiam i dziękuję Ci za to miejsce :)

Infinite Gentleman Night Rafał
 22 sierpnia 2020 roku, godz. 8:47

Ojjjjj Mabuu ,nie wiem tym razem co napisać ...
Wiesz ? jesteśmy tutaj po to by wyrażać w każdy możliwy sposób siebie, oczywiście nie raniąc i nie obrażając tym nikogo , uważam że jeśli masz troszkę czasu zawsze i wszędzie powinnaś napisać co myślisz ,co jest nie tak i można by zmienić, wszelkie uwagi,opinie i miła dyskusja jak najbardziej powinna być mile widziana u każdego. Ja jednakże nie mogę sobie pozwolić na ten komfort szastania czasem ,którego wciąż mam jak na lekarstwo :/ dla tego w tym również miejscu przepraszam że niezbyt często potrafię należycie docenić i opisać Twoje teksty :)
Poza tym Ty jesteś "inna" zauważyłem ,że wyśmienicie potrafisz sobie wywalczyć należną Ci tutaj pozycję ;) inni niestety nie mieli tyle odwagi,a szkoda ...
Ciepło jak zwykle pozdrawiam Mabuuu i fajnie że jesteś tu z nami :)

PS:"czasami lepiej nic nie wiedzieć, uwierz mi ...przynajmniej głowa nie dokucza aż tak bardzo :) "

Infinite Gentleman Night Rafał
 22 sierpnia 2020 roku, godz. 8:37

Zgadzam się z Tobą Mariusz ,niestety życie ,a wraz z nim wszystko co nas otacza zmienia się coraz szybciej ...czasami czuję się jak "duch zamierzchłych czasów ".
Dziękuję za zatrzymanie się choć na chwilę w całym tym pędzie za ...hmmm ,no właśnie za czym ?

Infinite Gentleman Night Rafał
 22 sierpnia 2020 roku, godz. 8:34

Starlight dziękuję za chwilę poświęconej mi uwagi i refleksji nad poruszonym tematem ,to nawet miłe :)
I jeśli sypiesz na lewo i prawo zachęty osobom zupełnie nowym ,a potrafiącym poruszyć serce i duszę ,a nie tylko starym "wyjadaczom " :) jestem jak najbardziej za :D
Nie zależy mi zupełnie na błyszczeniu (świadczy o tym choćby moja obecność przez wiele lat ,a jednak wciąż jestem mało rozpoznawalny ;) ) ,bardziej o obronę talentów które dopiero zaczynają się rozwijać i nagle gasną , bo nie mają na tyle siły by się przebić ,przez pewne zachowania ,czy wręcz nabyte wieloletnie nawyki ...
Pozdrowiona posyłam ,pewnie jak zwykle teraz zniknę sobie na jakiś czas by w ciszy i zapomnieniu napawać się poezją :)

Infinite Gentleman Night Rafał
 22 sierpnia 2020 roku, godz. 8:24

Dziękuję bardzo Kasiu za jak zwykle wiele mądrych słów ,którym ciężko zaprzeczać ,pragnąc tylko wyjaśnić dodam iż
wiem że niektóre rzeczy były słabe ,ale były one dyktowane jak zwykle brakiem czasu jak również silnymi i długo tłumionymi emocjami ,bo prawie dotykają mnie osobiście ( wiele osób w tym również moje dwie znajome ,piszące o wiele lepiej ode mnie i niejednej osoby tutaj zrezygnowały ,bo straciły serce :/ zrażone takim wybiórczym traktowaniem i brakiem "wsparcia" ).
Stanąłem tym apelem jedynie w [...]