Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Zwrotnik Raka na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Zwrotnik Raka

Książka

Zwrotnik Raka jest debiutem autora, osiadłego z początkiem lat trzydziestych w Paryżu; tam też w 1934 roku książka została opublikowana nakładem ekskluzywnego angielskiego wydawcy.

Utwór entuzjastycznie powitały takie znakomitości, jak Ezra Pound i T.S. Eliot, rozgłos jednak przyniósł mu dopiero wprowadzony w 1937 roku zakaz wwożenia do USA "gorszącej" książki. Atmosfera skandalu przygłuszyła bardzo wysublimowaną w istocie wartość artystyczną tej powieści. Jak i całego cyklu, który tworzy wraz z Czarną wiosną i Zwrotnikiem Koziorożca. Piętnaście epizodów z życia amerykańskiego ekspatrydy ukazuje przymierającego głodem, imającego się różnych zajęć intelektualistę, żarliwie oddającego się miłosnemu zapamiętaniu, opisanemu z całą otwartością, językiem odrzucającym wszelkie eufemizmy.

Powieść swą Miller określał jako zniewagę wyrządzoną siedmiu fundamentalnym wartościom i symbolom kultury: Sztuce, Bogu, Człowieczeństwu, Przeznaczeniu, Czasowi, Miłości i Pięknu.

Zwrotnik Raka
Brak tekstów
Książka autorstwa Henry Miller
Zwrotnik Raka
Wydawnictwo Literackie
Oprawa: brochure_with_wings
Format: 150x240 mm
Liczba stron: 360
Wydanie: IV
ISBN: 978-83-65613-23-3
Tłumaczenie: Lesław Ludwig
Data pierwszego wydania: dn. 1 kwietnia 2017 roku

2022-01-09, godz. 10:57

LR dodał(a) na półkę Przeczytane książkę Zwrotnik Raka autorstwa Henry Miller

2021-11-16, godz. 11:20

LR dodał(a) na półkę Przeczytane książkę Zwrotnik Raka autorstwa Henry Miller

2021-11-16, godz. 11:20

LR polecił(a) książkę Zwrotnik Raka na 5 autorstwa Henry Miller