Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Zabiłem Piotra Jaroszewicza na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Zabiłem Piotra Jaroszewicza

Książka

NAKŁAD WYCZERPANY. BRAK MOŻLIWOŚCI ZAKUPU KSIĄŻKI.

 

 

Pierwszego września 1992 roku Polskę obiegła wstrząsająca wiadomość - Piotr Jaroszewicz, premier PRL, został zamordowany we własnej willi. Zbrodnia ta była tym bardziej zaskakująca, że dokonano jej już w demokratycznej Polsce. Sprawca nie został zidentyfikowany, a sprawa z czasem ucichła.

Wiele lat później Henryk Skwarczyński, mieszkający w USA pisarz, otrzymuje propozycję nie do odrzucenia: ma się udać na odludzie Arizony, by spotkać człowieka, który rzekomo zabił Piotra i Alicję Jaroszewiczów. Informacje przedstawione przez anonimowego rozmówcę zmuszają sceptycznie nastawionego Skwarczyńskiego do zrewidowania swoich poglądów. Nasuwają się bowiem pytania:

  Kto zabił Piotra Jaroszewicza?

Jaką rolę w tym spisku pełnił Wojciech Jaruzelski?

Czym lub kim są matrioszki?

Jak w rzeczywistości przebiegła Polska transformacja?

Zabiłem Piotra Jaroszewicza to historia autentycznego spotkania autora z domniemanym zabójcą Piotra Jaroszewicza napisana w konwencji politycznego thrillera i respektująca zasady dobrze skonstruowanej powieści kryminalnej. Jest to lektura ważna, szokująca i skłaniająca do zastanowienia nad stanem współczesnej Polski.

"Książka Zabiłem Piotra Jaroszewicza to zapis rozmowy przedstawicieli różnych światów. Pisarz to uchodźca polityczny, korespondent Radia Wolna Europa i "Głosu Ameryki", który aktywnie uczestniczył w obaleniu komunizmu. N.N. to agent SB, który utrwalał system komunistyczny. To rozmowa ludzi, którzy znajdowali się po dwóch stronach barykady, a teraz - paradoksalnie - odkrywają wspólną prawdę. Prawda ta jest niewygodna dla wielu prominentów w kraju, dlatego nie jest ujawniana narodowi polskiemu. Nie znajdziemy jej też w szkolnych podręcznikach.

Dlatego tę książkę TRZEBA przeczytać!" Hanna Mierzejewska, dziennikarka

Rok wydania:2011 Stron: 230

Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami

Format: 135x205

Pakowanie: 20

Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 25 października 2011

Książki na literę

Wydawnictwo Zysk i S-ka
Format: 115/165
Liczba stron: 184
ISBN: 978-83-7506-880-1
Tłumaczenie: Joanna Gilewicz
Okładka:
Zabiłem Piotra Jaroszewicza

Brak aktywności.