Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Z pustymi rękami na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Z pustymi rękami

Książka

Wyjątkowo upalne lato… Mieszkańcy Parmy gorzej niż zwykle znoszą zaduch i skwar. W barach wybuchają bójki. Nocami nieznani sprawcy podpalają pojemniki na śmieci. W samym centrum, przed budynkiem Teatro Regio, słynnej parmeńskiej opery, ktoś napada na popularnego ulicznego akordeonistę i zabiera mu instrument. Właściciel luksusowego butiku zostaje pobity na śmierć w swoim mieszkaniu. Komisarz Soneri coraz częściej słyszy o potężnym lichwiarzu doprowadzającym do ruiny wielu obywateli miasta. Wkrótce okaże się, że wszystkie te sprawy są ze sobą powiązane bardziej, niżby się mogło wydawać, i że to dopiero początek historii mrocznej i duszącej jak sierpniowy upał w centrum włoskiego miasta.

Kolejna po Pokojach do wynajęcia powieść kryminalna Valeria Varesiego, w której autor zdaje się przelewać na papier to, co wie o współczesnym, nie tylko włoskim społeczeństwie, a czego nie może napisać w typowym artykule prasowym.

Książki na literę

Dom Wydawniczy REBIS
Oprawa: broszurowa klejona
Format: 125x195
Liczba stron: 264
Wydanie: 1 (2013)
ISBN: 978-83-7510-767-8
Tłumaczenie: Tomasz Kwiecień
Okładka:
Z pustymi rękami

Brak aktywności.