Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Z Pegazem na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Z Pegazem

Książka

Ludzie i Epoki

Podręcznik Bożeny Popiołek jest książką doskonale sprawdzającą się w praktyce szkolnej.   Po trzech latach od ostatnich modyfikacji do rąk czytelników trafia nowa wersja książki, uwzględniająca zmiany wynikające z wydanej 23 sierpnia 2007 roku Podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających oraz nowych standardów egzaminacyjnych wprowadzonych 28 sierpnia 2007 r. Nowy stan prawny spowodował konieczność wprowadzenia takich zmian, by podręcznik pozostawał z nimi w pełnej zgodzie, a więc był dobrym narzędziem do nauczania i przygotowania ucznia do matury. Jednocześnie autorzy starali się tak wprowadzać modyfikacje, by nauczyciele ceniący sobie logiczny układ podręcznika, styl narracji i zalety metodyczne, nie musieli w dużym stopniu zmieniać stylu nauczania.
Powstał więc podręcznik zachowujący wszystkie zalety poprzedniego wydania, zwłaszcza znakomicie dobrane teksty i ilustracje źródłowe oraz sprawną, napisaną barwnym językiem narrację. Zmiany uwzględniają między innymi najnowsze zdobycze nauki i uwagi użytkowników ksiązki.
Nowa wersja podręcznika zawiera praktyczne pomoce naukowe: ZAKŁADKI („SKRZYDEŁKA”), zawierające schematy interpretacji źródeł pisanych i ikonograficznych;rozkładaną PLANSZĘ, zawierającą syntetyzujące cały materiał schematy;NAWIGATOR DLA UCZNIA - prawdziwy „przyrząd nawigacyjny” do sprawnego poruszania się po podręczniku podczas powtórek. To „mała encyklopedia historyka” zawierająca kalendarium z odsyłaczami do stron podręcznika, najważniejsze dzieła kultury, słownik pojęć oraz przewodnik po dynastiach.

Inne książki

Ludzie i epoki
0 cytatów

Książki na literę

Wydawnictwo Znak
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-240-1003-5
Data pierwszego wydania: dn. 2 czerwca 2008 roku
Okładka:
Z Pegazem

Brak aktywności.