Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Wśród swoich na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Wśród swoich

Książka

Wśród swoich to lektura przejmująca, hipnotyzująca, przedstawione sytuacje i postacie są niezwykle realistyczne, dzięki czemu pozwalają zajrzeć poza zasłonę czasu i kultury, a zarazem, jak zwykle u Oza, dotykają doświadczeń uniwersalnych i ważnych – spraw, o których zazwyczaj się nie rozmawia.

Akcja ośmiu opowieści rozgrywa się w kibucu pod koniec lat pięćdziesiątych, to jest w miejscu i czasie, w których Amos Oz przeżywał młodość i dojrzewał do pierwszych literackich kroków. Są to portrety postaci snujących intymne marzenia i doznających bolesnych doświadczeń – lęku, niespełnionych nadziei i tęsknot, poczucia straty – pozostających w cieniu tyleż śmiałego, ile naiwnego marzenia syjonistycznych pionierów o stworzeniu nowego człowieka i społeczeństwa. Spod sielankowego obrazu wyłania się ułomna ludzka natura, przewijają się charakterystyczne dla Oza motywy – osamotnienie, niemożność nawiązania autentycznych więzi.

Wśród swoich
Brak tekstów
Książka autorstwa Amos Oz
Wśród swoich
Dom Wydawniczy REBIS
Oprawa: całopapierowa z obwolutą
Format: 128x197
Liczba stron: 152
Wydanie: 4 (2016)
ISBN: 978-83-7510-900-9
Tłumaczenie: Leszek Kwiatkowski

2020-04-02, godz. 23:52

kuloodporna dodał(a) do zeszytu tekst [...] cały świat bez [...] autorstwa Amos Oz