Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Wojna Światów na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Wojna Światów

Książka

Klasyczna powieść science fiction, pierwotnie wydana pod koniec XIX wieku, tutaj we współczesnym tłumaczeniu i z licznymi ilustracjami. Kilkakrotnie ekranizowana (m.in. przez Stevena Spielberga), a w roku 1938 przerobiona przez Orsona Wellesa na słuchowisko radiowe, którego emisja przeszła do historii. Czytana po latach okazuje się dziełem profetycznym, stanowiącym swoistą zapowiedź XX-wiecznych wojen światowych. Jak zachowują się ludzie – zarówno jednostki, jak i całe społeczności – w obliczu inwazji, która grozi masową zagładą? Kim jesteśmy dla najeźdźców i kim oni są dla nas? Jaką rolę odgrywają w tym nowe technologie? I co może nas uratować? Na te pytania próbuje odpowiedzieć Herbert George Wells w sposób wciąż atrakcyjny dla współczesnego czytelnika, a powszechne już chyba poczucie niepokoju, niepewności i zagrożenia sprawia, że Wojnę światów odbieramy jako powieść ciekawą i aktualną również w XXI wieku.

„Wojna światów, najświetniejsze dzieło H.G. Wellsa, jest zarazem jedną z nielicznych powieści, które, wykraczając poza fantastyczność swych założeń, weszły do skarbca literatury światowej”. – Stanisław Lem

Wojna Światów
Brak tekstów
Książka autorstwa Herbert George Wells
Wojna Światów
Oprawa: twarda
Format: 140x205
Liczba stron: 216
Wydanie: I
ISBN: 978-83-7731-286-5
Książka dodana przez:
sercpogorzelisko

2021-03-18, godz. 18:55

sercpogorzelisko polecił(a) książkę Niewidzialny człowiek na 5 autorstwa Herbert George Wells

2021-03-13, godz. 22:54

sercpogorzelisko dodał(a) na półkę Aktualnie czytam książkę Wojna Światów autorstwa Herbert George Wells

2021-03-13, godz. 22:53

sercpogorzelisko polecił(a) twórczość autora na 5Herbert George Wells

2020-05-11, godz. 13:03

Radek Ziemniewicz polecił(a) twórczość autora na 5Herbert George Wells