Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Wilt w drodze donikąd na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Wilt w drodze donikąd

Książka

Termin wydania może ulec zmianie!

Jaki był Wilt? On sam nie miał pojęcia. Był po prostu szarym człowieczkiem, któremu zdarzały się dziwne rzeczy, a jego życie przypominało serię upokorzeń.

Kiedy Eva i czworaczki wyruszają w odwiedziny do wujka Wally'ego z Ameryki, Wilt wymyka się na pieszą wędrówkę po kraju, żeby odnaleźć ślady "romantycznej, nostalgicznej dawnej Anglii" i uciec od trudów codziennej harówki. Nie mija jednak wiele czasu, a Eva już jest przesłuchiwana w sprawie przemytu narkotyków, czworaczki stawiają na głowie wszystko w promieniu piętnastu mil, a wujek Wally dostaje ataku apopleksji. Jednocześnie Wilt trafia nieprzytomny do garażu lokalnego bogacza i nieświadomie wywołuje publiczny skandal dotyczący morderstwa, podpalenia i pedofilii, co pociąga za sobą szeroko zakrojone, chociaż wiodące donikąd śledztwo, prowadzone przez starego znajomego, inspektora Flinta.

"Jak zwykle bezkompromisowy, Sharpe używa typowych dla siebie środków wyrazu: dzikich psów, wiejskich posiadłości, zabawek sadomasochistycznych i wielokrotnych wstrząsów mózgu. Tym razem dorzuca jednak odniesienia do wojny w Iraku oraz z zimną krwią atakuje "aroganckich Amerykańców". Tom Sharpe zyskał już miano króla slapsticku, mistrza farsy i satyryka wymienianego jednym tchem z Wodehouse'em i Vonnegutem. Wilt w drodze donikąd dowodzi, że w pełni zasługuje na te tytuły".

Will Hammond, "The Observer"

Rok wydania: 2006

Stron: 206

Oprawa: broszura

Format: 125x183

Pakowanie: 20

Tłumacz: Maciej Potulny

Wilt w drodze donikąd
Brak tekstów
Książka autorstwa Tom Sharpe
Wilt w drodze donikąd
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Format: 125x183
Liczba stron: 206
ISBN: 83-7298-898-6
Tłumaczenie: Maciej Potulny

Brak aktywności.