Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki W kole stań, dziewczyno na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

W kole stań, dziewczyno

Książka

 

 

Bogaci i uprzywilejowani porzucili centrum miasta, otoczyli je barykadą drogowych blokad i pozostawili na pastwę losu. Ci, którzy tam pozostali, siłą rzeczy na nowo odkrywają zapomniane sposoby na przetrwanie - uprawę roli, handel wymienny, zielarstwo. Okazuje się jednak, że możni tego świata potrzebują teraz plonu ludzkich ciał, żerują więc na bezbronnych mieszkańcach ulic.

Kiedy już nie ma dokąd się zwrócić, młoda kobieta musi otworzyć się na starożytne prawdy, wieczyste potęgi i tragiczną tajemnicę, która spowija jej matkę i babkę... Musi wejść w targi z bogami i dać życie nowym mitom.

Czarnoskóra Nalo Hopkinson, uczestniczka warsztatów Clarion, dotąd wiodła życie w kilku częściach świata, dzięki czemu nasiąkła tradycją opowieści wyrażających doświadczenia wszystkich tych, którzy na własnej ziemi czują się obcy. Jej powieść otrzymała nagrodę "Locusa" oraz wygrała konkurs wydawnictwa Warner na najlepszą powieść fantasy.

Rok wydania: 2002

Stron: 220

Oprawa: broszura

Format: 125x183

Pakowanie: 20

Tłumacz: Kinga Dobrowolska

Książki na literę

Wydawnictwo Zysk i S-ka
Format: 125x183
Liczba stron: 220
ISBN: 83-7150-950-2
Tłumaczenie: Kinga Dobrowolska
Data wprowadzenia: dn. 27 sierpnia 2018 roku
Okładka:
W kole stań, dziewczyno

Brak aktywności.