Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Vivien Leigh na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Vivien Leigh

Książka

Uznawana za jedną z najpiękniejszych aktorek wszech czasów Vivien Leigh stworzyła wiele ról, które przeszły do historii. Sławę przyniosła jej niezapomniana rola Scarlett O’Hary z „Przeminęło z wiatrem”, za którą otrzymała swojego pierwszego Oscara. Drugiego przyznano jej za kreacje w filmie na podstawie sztuki Tennessee Williamsa „Tramwaj zwany pożądaniem”. Nieco rzadziej wspomina się o jej wybitnych rolach teatralnych.

Piękna, sławna i bogata Vivien Leigh nie była jednak wcale osobą szczęśliwą. Cierpiąca przez całe życie na zaburzenia maniakalno-depresyjne aktorka była bardzo trudną partnerką życiową dla Lawrence’a Oliviera. Małżeństwu nie pomagały także liczne romanse.

W książce Anne Edwards odnajdujemy wierny portret Vivien Leigh, pięknej gwiazdy, wybitnej aktorki, a także wyjątkowej kobiety.

Anne Edwards – amerykańska pisarka i scenarzystka, autorka kilkunastu biografii gwiazd filmowych. Wykłada pisarstwo na Univeristy of California w Los Angeles.

Vivien Leigh
Brak tekstów
Książka autorstwa Anne Edwards
Vivien Leigh
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Oprawa: twarda
Format: 168mm x 240mm
Liczba stron: 360
ISBN: 978-83-7961-064-8
Tłumaczenie: Zofia Łomnicka

Brak aktywności.