Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Tuf Wędrowiec na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Tuf Wędrowiec

Książka

Haviland Tuf jest podróżnikiem i rzetelnym, aczkolwiek drobnym międzygwiezdnym kupcem. Dzięki niezwykłemu splotowi zdarzeń staje się właścicielem wiekowego, długiego na wiele mil statku - bazy ziemskiego Inżynierskiego Korpusu Ekologicznego. Zbudowany jako śmiercionośna broń, statek ów chroni sekrety zapomnianej dziedziny nauki. Funkcjonuje wystarczająco sprawnie, aby za pomocą inżynierii genetycznej i technik klonowania produkować dziesiątki tysięcy rozmaitych gatunków roślin i zwierząt - zarówno dobroczynnych, jak i niszczycielskich.

Ekscentryczny, ale zawsze postępujący zgodnie z zasadami etyki, Tuf postanawia zmienić profesję i mianuje się inżynierem - ekologiem, używając zasobów statku - bazy do rozwiązywania problemów nękających rozliczne światy.

"George R.R. Martin to prawdziwy literacki derwisz, fascynuje skomplikowanymi psychologicznie postaciami i barwnym językiem, a jego wizjonerskie pomysły fabularne stawiają go w gronie najlepszych pisarzy SF w historii".

                                                                         "New York Times"

"W Internecie spotkać się można z opinią, że spopularyzowana przez serial Gra o tron saga Pieśń Lodu i Ognia nie stanowi wcale najwybitniejszego dzieła w dorobku Martina, że takim kanonem fantastycznym ustalającym wartość literacką pisarza są jego wcześniejsze dokonania, w tym Tuf Wędrowiec. I faktycznie. To oryginalna space opera, świeża poprzez pomysł uczynienia bohaterem samotnego dziwaka przemierzającego przestrzeń kosmiczną".

                                                                         http://www.mamerkus.blogspot.com

"George R.R. Martin to pisarz znany głównie ze swej monumentalnej sagi Pieśń Lodu i Ognia. Nie oznacza to bynajmniej, że w okresie poprzedzającym owo opus magnum pisarz ten trudnił się szydełkowaniem czy hafciarstwem. Prawdziwym "trademarkiem" bohatera Tufa Wędrowca jest jego niezwykły styl wysławiania się. Wyraźnie widać, iż autor wprawiał się w konstruowaniu błyskotliwych dialogów, jak również dał upust poczuciu humoru, właściwemu późniejszym wypowiedziom niejakiego Tyriona Lannistera".

                                                                        Piotr "Klemens" Kociubiński, http://www.rpg.sztab.com

Rok wydania: 2014

Stron: 458

Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami

Format: 140x205

Pakowanie: 10

Tłumacz: Arkadiusz Nakoniecznik

Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 6 października 2014

Tuf Wędrowiec
Brak tekstów
Książka autorstwa George R. R. Martin
Tuf Wędrowiec
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
Format: 140x205
Liczba stron: 458
ISBN: 978-83-7785-186-9
Tłumaczenie: Arkadiusz Nakoniecznik
Data wprowadzenia: dn. 6 października 2014 roku

Brak aktywności.