Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Stopa od nogi na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Stopa od nogi

Książka

Satyryczna baśń, groteskowa odyseja przez współczesność, ukazaną w krzywym zwierciadle. W dowcipny i niebanalny, a jednocześnie bezlitosny sposób powieść Stopa Od Nogi rozprawia się z wszechobecnymi dziś niszczycielskimi siłami w obrębie kultury.

Debiut Marty Kozłowskiej to surrealistyczna powieści drogi. Główny bohater historii – pan Czarek, hydraulik, który w toku akcji zyskuje przydomek Stopa Od Nogi – wyrusza wraz z synem Witkiem w nieograniczoną prawami  logiki i fizyki podróż po świecie. Powodem tej wyprawy jest pragnienie odkrycia prawdy o okolicznościach tajemniczej śmierci przyjaciela, jej celem „wychodzenie sobie siebie i zgubienie tego, co zbędne”, zaś wynikiem – uwolnienie się od własnych ograniczeń i poznanie prawdy o rzeczywistości, nieznanej większości ludzi. Ludzi, których uwaga jest skutecznie rozpraszana przez niekończące się promocje, afery oraz pragnienie posiadania nowych, modnych i nikomu niepotrzebnych przedmiotów.

Książki na literę

Wydawnictwo W.A.B.
Oprawa: twarda
Format: 210 x 295
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-280-1399-5
Data wprowadzenia: dn. 23 maja 2018 roku
Okładka:
Stopa od nogi

Brak aktywności.