Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Sprawność fizyczna ogólna na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Sprawność fizyczna ogólna

Książka

Testy

NAKŁAD WYCZERPANY. BRAK MOŻLIWOŚCI ZAKUPU KSIĄŻKI.

 

Wśród osób zajmujących się teoretycznie lub praktycznie nauczaniem i trenowaniem sportowców w różnych dyscyplinach trwa wciąż ponawiana dyskusja nad istotnymi wartościami oceniającymi aktualne i prognostyczne możliwości uzyskiwania oczekiwanych wyników. Wśród tych wartości określoną rolę odgrywają sprawdziany i testy stosowane w poszczególnych cyklach szkolenia.

Na świecie testy oceniające zdolność organizmu do podejmowania wysiłków ponadnormatywnych dla przeciętnego człowieka są dość powszechne wykorzystywane przez lekarzy sportowych, fizjologów, nauczycieli wychowania fizycznego, instruktorów i trenerów sportowych.

Kierując się podobnym zainteresowaniem osób pracujących w szeroko rozumianej kulturze fizycznej w Polsce, zarówno w sporcie amatorskim, jak i zawodowym, prezentujemy zestaw bardziej i mniej znanych testów krajowych i zagranicznych o szerokich możliwościach wykorzystania, uwzględniających wiek, płeć i poziom sprawności fizycznej.

W celu ułatwienia posługiwania się testami przyjęto następujący schemat zapisu:

- miejsce wykonania testu,

- wykaz sprzętu niezbędnego do realizacji prób,

- sposób wykonania poszczególnych prób oraz całego testu,

- ocena prób i całego testu.

Większość testów zilustrowano rysunkami, które mają usprawnić organizację ćwiczeń (wyznaczenia strefy, rozstawienie przyborów, przyrządów itd.).

Rok wydania: 2004

Stron: 194

Oprawa: broszura

Format: 165/235

Pakowanie: 20

Inne książki

Książki na literę

Wydawnictwo Zysk i S-ka
Format: 165/235
Liczba stron: 194
ISBN: 83-7298-578-2
Okładka:
Sprawność fizyczna ogólna

Brak aktywności.