Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Splątane drzewo życia na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Splątane drzewo życia

Książka

Nowe, radykalne spojrzenie na teorię ewolucji

DATA PREMIERY: 24 LISTOPADA

Historia życia na naszej planecie w świetle najnowszych odkryć

Co wydarzyło się na przestrzeni ostatnich około czterech miliardów lat, by życie od swych prymitywnych początków mogło wybujać do tak olśniewającej różnorodności i złożoności, jaką obecnie możemy podziwiać? Jak przypadkowe zdarzenia dały początek stworzeniu tak cudownemu jak człowiek – a także płetwalom błękitnym, tyranozaurom i gigantycznym sekwojom?

W centrum uwagi Davida Quammena znajduje się nowa metoda opowiadania historii życia na Ziemi – przy pomocy filogenetyki molekularnej. Polega ona na odczytywaniu całej historii życia z różnic w cząsteczkach istniejących do dziś w żywych organizmach. Dzięki temu teraz wiemy na przykład, że około ośmiu procent ludzkiego genomu nie pojawiło się w wyniku bezpośredniego dziedziczenia od przodków, lecz w rezultacie infekcji wirusowej.

Kolejne badania dowodzą, że ewolucja jest o wiele bardziej skomplikowanym procesem, niż nam się wydawało. David Quammen wyjaśnia, w jaki sposób najnowsze odkrycia w dziedzinie biologii molekularnej mogą zmienić nasze dotychczasowe rozumienie teorii ewolucji i wpłynąć na nasze życie.

Rok wydania: 2020

Stron: 628

Oprawa: twarda

Format: 155x225

Tłumacz: Aleksander Wojciechowski

Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 24 listopada 2020

Inne książki

Ebola
0 cytatów

Książki na literę

Wydawnictwo Zysk i S-ka
Oprawa: twarda
Format: 155x225
Liczba stron: 628
ISBN: 978-83-8202-048-9
Tłumaczenie: Aleksander Wojciechowski
Data wprowadzenia: dn. 24 listopada 2020 roku
Okładka:
Splątane drzewo życia

Brak aktywności.