Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Sceny z życia wiejskiego na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Sceny z życia wiejskiego

Książka

Turysta odwiedzający sielankową wieś Tel Ilan ujrzy ponadstuletnie zabudowania, wysmukłe cyprysy, zielone pagórki i sady. Kawałek Toskanii w sercu Izraela. Pod spokojną powierzchnią kryją się tu jednak tajemnice i zagadki: ktoś kopie nocami pod domem starego Pesacha Kedema. Tajemnicza postać chowa się w sypialni u Lewinów. I nie wiadomo, dlaczego agent nieruchomości został zamknięty na klucz w piwnicy domu zmarłego pisarza.

W tej fikcyjnej wsi rozgrywa się akcja wszystkich (poza ostatnim) opowiadań z nowego tomu Amosa Oza. Jest to swoiste izraelskie Macondo, miejsce wyraziste, wibrujące, dynamiczne.

Nade wszystko jednak Sceny z życia wiejskiego to mistrzowskie portrety postaci wędrujących z jednego opowiadania do drugiego, między tym, co już utraciły, a tym, co mają dopiero utracić. Autor z wielkim wyczuciem kreśli sylwetki bohaterów, ich losy i doświadczenia, pozwalając nam wniknąć w dramat ludzkiego życia.

Sceny z życia wiejskiego
Brak tekstów
Książka autorstwa Amos Oz
Sceny z życia wiejskiego
Dom Wydawniczy REBIS
Oprawa: płótnopodobna z obwolutą
Format: 128 x 197
Liczba stron: 200
Wydanie: 2 (2010)
ISBN: 978-83-7510-405-9
Tłumaczenie: Leszek Kwiatkowski

2020-04-02, godz. 23:52

kuloodporna dodał(a) do zeszytu tekst [...] cały świat bez [...] autorstwa Amos Oz