Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Saturnin na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Saturnin

Książka

"Jestem błyszczącym, jasnym wężem i sunę przez poszycie. Głęboko we mnie tkwi gorące miejsce, które pulsuje w rytm lasu. Kiedyś miałem twarz i imię".
Przez błąd na bilecie kilkuletni Satek wierzy, że autobus, którym jeździ do szkoły w Radziejowie, zahacza o tajemniczą krainę. To tam, jak podejrzewa chłopiec, zazwyczaj przebywa jego milczący, skryty dziadek.
Dwadzieścia lat później Saturnin mieszka w Warszawie, pracuje jako sprzedawca i trzyma się z dala od tajemniczych krain. Pewnego dnia dziadek znika i Saturnin musi wrócić w rodzinne strony. Wspólnie z matką rusza jego śladem i coraz głębiej zapuszcza się w przeszłość. To, co odkryje, zburzy jego świat.
"Saturnin" to intymna, choć skomponowana na wiele głosów opowieść, w której marzenia potrafią łamać kości, muzyka jest silniejsza niż wojna, a mama daje w nagrodę półtora kilograma słońca. Zmarli otrzymują tu głos, a prawdziwe postaci z życia autora doświadczają rzeczy, których nie dane im było zakosztować poza tą książką.

Saturnin
Brak tekstów
Książka autorstwa Jakub Małecki
Saturnin
Oprawa: miękka
ISBN: 9788381296625
Książka dodana przez:
bystry76

2021-02-17, godz. 15:32

bystry76 dodał(a) na półkę Przeczytane książkę Saturnin autorstwa Jakub Małecki

2021-02-09, godz. 21:14

bystry76 dodał(a) na półkę Aktualnie czytam książkę Saturnin autorstwa Jakub Małecki

2021-01-18, godz. 19:03

bystry76 dodał(a) na półkę Przeczytane książkę Horyzont autorstwa Jakub Małecki