Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Salon odrzuconych na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Salon odrzuconych

Książka

Paryż, belle époque. Mimo wojny francusko-pruskiej zamożna rodzina Savaray decyduje się nie wyjeżdżać z miasta. Jej życie chwilowo toczy się w murach przepastnego domu, który jest świadkiem wzajemnej niechęci jego mieszkańców i niekończących się sporów. Małżeństwo Auguste’a i Colette dawno się rozpadło, kobieta szuka więc pociechy w ramionach kolejnych kochanków. Ich osiemnastoletnia córka Aimée marzy skrycie, że Henri, którego rodzice dziewczyny przygarnęli, gdy był jeszcze dzieckiem, obdarzy ją uczuciem.

Kiedy Henri znika w tajemniczych okolicznościach, życie rodziny komplikuje się jeszcze bardziej. Zrozpaczona i przygnieciona stratą Aimée, próbując zapełnić pustkę, wkracza w zdominowany przez mężczyzn świat sztuki. Wkrótce wikła się w znajomość z impresjonistą Édouardem Manetem i przypadkowo natrafia na obraz Henriego, dzięki czemu udaje jej się odnaleźć ukochanego. Spotkanie młodych doprowadza do ujawnienia skrywanego przez lata sekretu…

 

„Serena Burdick przywołuje dźwięki i obrazy Paryża w czasach impresjonistów. Salon odrzuconych to wspaniały debiut powieściowy z uroczą bohaterką, walczącą o swoje miejsce w świecie sztuki”.

Historical Novel Society

 

„Rozdzierająca serce, namiętna, pełna sekretów opowieść. To obraz społeczeństwa i jego zmieniającego się nastawienia względem sztuki, kobiecości i wolności”. Miranda Beverly-Whittemore, autorka książki Efekty świetlne

Książki na literę

Wydawnictwo Sonia Draga
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 143 × 205 mm
Liczba stron: 352
Wydanie: I
ISBN: 978-83-7999-913-2
Tłumaczenie: Justyna Kukian
Okładka:
Salon odrzuconych

Brak aktywności.