Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Religia na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Religia

Książka

Ich bogiem jest wojna, a każdy bóg potrzebuje swojego diabła…

Święta wojna – droga do zbawienia czy szaleństwo?

Jest rok 1565. Z wybrzeży Złotego Rogu Sulejman Wspaniały wysyła największą armadę od czasów starożytnych z misją unicestwienia najbardziej nieprzejednanych wrogów Turcji: joannitów, sposobiących się do obrony swej twierdzy na Malcie. Dla Turków chrześcijańscy rycerze Zakonu Świętego Jana z Jerozolimy są piekielnymi psami; oni sami zaś nazywają swój zakon Religią. Jedni i drudzy są przekonani, że toczą świętą wojnę, że służą Woli Bożej, która usprawiedliwia każde okrucieństwo, i że czeka ich za to nagroda w raju.

W barbarzyńskie starcie dwóch militarnych i cywilizacyjnych potęg, islamu i chrześcijaństwa, wplątane są losy Mattiasa Tannhäusera, najemnika na usługach joannitów, oraz pięknej Carli, którzy podejmują próbę ucieczki z wyspy pośrodku piekła.

Tim Willocks pisze z rozmachem, kreśląc niezwykle plastycznie dzieje małej wyspy i jej obrońców, tworzy bohaterów z krwi i kości.

Miłość, seks, nienawiść, heroizm, bezgraniczna odwaga i szczęk zakrwawionych szabel i rapierów – to jest Religia – powieść, która zapadnie ci w pamięć na bardzo, bardzo długo.

Religia
Brak tekstów
Książka autorstwa Tim Willocks
Religia
Dom Wydawniczy REBIS
Oprawa: zintegrowana
Format: 135x215
Liczba stron: 752
Wydanie: 3 (2014)
ISBN: 978-83-7818-501-7
Tłumaczenie: Maciej Szymański

Brak aktywności.