Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Polska gospodarka na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Polska gospodarka

Książka

Między racjonalnością a demagogią

Prezentowana książka jest komentarzem znanego polskiego ekonomisty do wydarzeń i spraw nurtujących polską gospodarkę w pierwszych latach XXI wieku. Kształtował się on w formie felietonów publikowanych w latach 2003-2006 roku na łamach tygodnika "Wprost". Myślą przewodnią tych komentarzy była troska o dobrą politykę gospodarczą, o prawidłowe rozpoznanie i rozwiązywanie problemów piętrzących się w epoce transformacji, o upowszechnienie podstawowych prawd ekonomii.

Ostatnie lata obfitują w zjawiska świadczące o zaległościach edukacyjnych utrudniających budowę społeczeństwa obywatelskiego. Wymagają one przystępnego objaśnienia  najważniejszych problemów ekonomicznych. Teksty te nie mają nic wspólnego z wykładem z ekonomii. Ich celem jest ułatwienie czytelnikowi kontaktu z wyzwaniami współczesnej gospodarki, umożliwienie swobodniejszego poruszania się w świecie gospodarki rynkowej - ustroju, który najlepiej zdał egzamin historyczny.

Wacław Wilczyński jest profesorem zwyczajnym nauk ekonomicznych, uczniem wybitnego polskiego ekonomisty Edwarda Taylora  Podharcmistrz Szarych Szeregów i oficer Armii Krajowej. W latach 1968-1970 wykładał na Katolickim Uniwersytecie Louvain w Belgii, a w latach późniejszych na uniwersytetach i uczelniach Francji, Holandii, Niemiec i Austrii. Był członkiem Rady Ekonomicznej powołanej w 1989 roku przez premiera Tadeusza Mazowieckiego, a w latach 1993-1997 przewodniczącym Rady Ekonomicznej przy Prezesie Narodowego Banku Polskiego. Jest członkiem Rady Strategii Społeczno-Gospodarczej przy Radzie Ministrów. Autor wielu książek na temat ustrojowych aspektów gospodarki rynkowej. Za swoją działalność naukową i publicystyczną został niedawno uhonorowany Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Rok wydania: 2006

Stron: 202

Oprawa: broszura

Format: 125x195

Pakowanie: 10

Książki na literę

Wydawnictwo Zysk i S-ka
Format: 125x195
Liczba stron: 202
ISBN: 83-7298-954-0
Okładka:
Polska gospodarka

Brak aktywności.