Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Pamięć nieulotna na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Pamięć nieulotna

Książka

W 2013 roku 29-letni wówczas Edward Snowden były agent Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) i pracownik kontraktowy Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) – zaszokował świat, odchodząc z amerykańskiego wywiadu i ujawniając, że rząd Stanów Zjednoczonych w tajemnicy pracuje nad nad metodami przechowywania i rejestrowania wszystkich rozmów telefonicznych, wiadomości tekstowych oraz e-maili. Doprowadziłoby to do powstania systemu masowej inwigilacji na nieprawdopodobną skalę, który umożliwiałby wgląd w życie prywatne niemal każdej osoby na świecie.

Sześć lat po tym głośnym wydarzeniu Snowden w swojej książce po raz pierwszy ujawnia jak sam pomagał tworzyć ten system oraz jak ostatecznie głos sumienia pchnął go do trudnych życiowych decyzji. Od sielankowych klimatów przedmieść przy obwodnicy Beltway, gdzie spędził dzieciństwo, po tajne przydzialy CIA i NSA.

„Pamięć nieulotna” to wyjątkowe świadectwo błyskotliwego młodego człowieka, który dorastał w erze raczkującej ogólnoświatowej sieci, by stać się szpiegiem, sygnalistą, a w końcu – na wygnaniu – głosem sumienia Internetu.

Pamięć nieulotna
Brak tekstów
Książka autorstwa Edward Snowden
Pamięć nieulotna
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 430
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-66360-15-0

Brak aktywności.