Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Niezwykły żołnierz na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Niezwykły żołnierz

Książka

W ogarniętym wojną Wiedniu młody Georg pomagał matce ukrywać Żydów. Nadszedł jednak dzień, gdy chłopak, który otwarcie przyznawał się do swoich żydowskich korzeni, został wcielony do hitlerowskiej armii i posłany na front wschodni. Tak rozpoczęła się niesamowita tułaczka dziewiętnastolatka, rzuconego wbrew swojej woli w straszliwą wojnę, zmuszonego wykorzystywać swą inteligencję, zdolności i determinację, by uniknąć śmierci. Dzięki umiejętnościom, młodzieńczej sile oraz hartowi ducha zdołał przetrwać i okopy, i rosyjską zimę, i późniejszy równie okrutny i zabójczy obóz jeniecki.

Do spisania wspomnień Georga Raucha skłoniło odnalezienie własnych listów, które wysyłał do matki z frontu, a które ona pieczołowicie przechowała. Jak sam stwierdził, był „zaskoczony ich dowcipem i szczerością”. Tak powstała ta wyjątkowa książka, w której znalazły się też owe listy, ujmująca prostotą i autentycznością.

Ta świetnie napisana opowieść o niewyobrażalnie trudnych przeżyciach jest zarówno wciągającą lekturą, jak i pełnym mocy świadectwem szaleństwa wojny oraz głęboko ludzkiej woli przetrwania. - „Publishers Weekly” Fascynująca relacja o tym, jak Żydzi byli zmuszani do zasilania szeregów armii Hitlera. Doświadczenia Raucha dramatycznie obrazują zarówno dosłowne, fizyczne, jak i emocjonalne zmagania «mischlingów» w czasach Trzeciej Rzeszy. - Bryan Mark Rigg, autor „Losów żydowskich żołnierzy Hitlera” (REBIS, 2013)

Książki na literę

Dom Wydawniczy REBIS
Oprawa: broszura klejona ze skrzydełkami
Format: 132x202
Liczba stron: 372
Wydanie: 1 (2016)
ISBN: 978-83-7818-991-6
Tłumaczenie: Adam Bukowski,
Okładka:
Niezwykły żołnierz

Brak aktywności.