Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Niewolnicy dopaminy na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Niewolnicy dopaminy

Książka

Jak odnaleźć równowagę w epoce obfitości

DATA PREMIERY: 31 STYCZNIA

Wszyscy znamy to uczucie, gdy bardzo pragniemy kolejnego kawałka czekolady albo tego, aby dobra książka, film lub gra wideo trwały wiecznie. Pojawienie się tego pragnienia to moment, gdy szala przyjemności przechyla się w stronę bólu.

Ta książka jest o tym, jak znaleźć delikatną równowagę między przyjemnością a bólem i dlaczego teraz to jest szczególnie ważne. Żyjemy w czasach bezprecedensowego dostępu do bodźców zapewniających poczucie zadowolenia. Substancje uzależniające, jedzenie, informacje, hazard, zakupy, gry, wiadomości, seksting, Facebook, Instagram, YouTube, Twitter… Te bodźce są różne, liczne i mają ogromną moc, a smartfon działa jak kroplówka, która dwadzieścia cztery godziny na dobę dostarcza nam cyfrową dopaminę.

Psychiatra Anna Lembke wyjaśnia, jak działa neurobiologiczny mechanizm nagrody, oraz tłumaczy, dlaczego nieustanne dążenie do przyjemności prowadzi do bólu. A przede wszystkim pokazuje w oparciu o prawdziwe, nieraz szokujące historie jej pacjentów, co możemy zrobić, by ograniczyć nadmierną konsumpcję i utrzymać w ryzach niepohamowane dążenie do przyjemności. Sprawi to, że nauczymy się żyć w sposób zrównoważony, czyniąc bardziej szczęśliwymi zarówno siebie, jak i naszych bliskich.

Rok wydania: 2023

Stron: 288

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Format: 145x205

Tłumacz: Grażyna Chamielec

Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 31 stycznia 2023

Niewolnicy dopaminy
Brak tekstów
Książka autorstwa Anna Lembke
Niewolnicy dopaminy
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 145x205
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-8202-805-8
Tłumaczenie: Grażyna Chamielec
Data wprowadzenia: dn. 31 stycznia 2023 roku

Brak aktywności.