Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Moriarty na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Moriarty

Książka

Stało się! W pamiętnym starciu nad wodospadem Reichenbach przepadli  Sherlock Holmes i jego arcywróg, profesor James Moriarty. Policjanci ze Scotland Yardu opłakują największego z detektywów, a przestępcza brać Londynu tęskni za swym hersztem - zwłaszcza że na horyzoncie pojawia się nowa, brutalna siła zza oceanu, gotowa przejąć kontrolę nad półświatkiem: gang Clarence’a Devereux. Śledczy Frederick Chase z Agencji Detektywistycznej Pinkertona, który podąża jego tropem, znajduje sprzymierzeńca w osobie inspektora Athelneya Jonesa, gorliwego naśladowcy samego Holmesa.

Wkrótce jednak zaczną ginąć ludzie, a gra pozorów, w którą uwikłają się  bohaterowie, doprowadzi ich do zaskakującego finału. Z pasją odtwarzający ducha, styl, suspens i atmosferę oryginalnych opowiadań, umiejętnie skomponowany hołd dla twórczości Conan Doyle’a – książka, której trudno się oprzeć. - „Sunday Times” Wydaje się, że to mało prawdopodobne, a może nawet niemożliwe, a jednak to prawda! Holmes wrócił i jest w świetnej formie. - „Independent on Sunday” Zatem brawo, panie Horowitz. Miejmy nadzieję, że sławetna skrzynia zawiera jeszcze wiele spraw, które przed nami odkryje. - „Financial Times” Wyśmienita – prawdę mówiąc, twierdzę nawet, że lepsza od którejkolwiek z powieści o Holmesie autorstwa Conan Doyle’a. - „Daily Telegraph” Doskonałe tempo, nieprzewidywalna akcja, wciągająca i trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. - „Daily Express”

Inne książki

Książki na literę

Dom Wydawniczy REBIS
Oprawa: całopapierowa z obwolutą
Format: 135x215
Liczba stron: 288
Wydanie: 1 (2015)
ISBN: 978-83-7818-724-0
Tłumaczenie: Maciej Szymański
Okładka:
Moriarty

Brak aktywności.