Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Milczący przewodnicy na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Milczący przewodnicy

Książka

Jak rozumieć i doskonalić swój umysł

DATA PREMIERY: 28 LISTOPADA

Kolejny bestseller autora Paradoksu Szympansa!

Milczący przewodnicy to książka, która w przystępny sposób opisuje niektóre aspekty neuronauki i psychologii rozwijającego się mózgu, podświadomości, zachowań, formowania się nawyków i innych powiązanych tematów. Następnie przedstawia czytelnikowi dziesięć przykładowych pomocnych nawyków i oferuje mu praktyczne pomysły i sugestie, ułatwiające autoanalizę.

Książka ma dwa cele: Pomóc czytelnikowi zrozumieć możliwe źródła niezdrowych i destrukcyjnych wyuczonych zachowań i przekonań, a następnie przedstawić mu sposoby na zastąpienie ich konstruktywnymi nawykami. Wesprzeć rodziców, nauczycieli i opiekunów w pracy z dziećmi i zaoferować im konkretne pomysły na to, jak pomóc dzieciom rozwijać zdrowe i konstruktywne nawyki, zapobiegając jednocześnie powstawaniu tych niezdrowych i destrukcyjnych.

Przykłady niekonstruktywnego myślenia, zachowań i nawyków, które można zmienić: Przesadny samokrytycyzm Lęk przed porażką i morderczy perfekcjonizm Zamartwianie się i reagowanie na trudności w przesadny sposób Prokrastynacja, czyli nawyk przekładania na później Niskie poczucie własnej wartości

Przykłady konstruktywnego myślenia, zachowań i nawyków: Przechodzenie do porządku dziennego nad błędami Pozytywne myślenie Umiejętność mówienia o uczuciach Umiejętność szukania pomocy Proaktywność

Rok wydania: 2019

Stron: 300

Oprawa: twarda

Format: 135x215

Tłumacz: Grażyna Chamielec

Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 28 listopada 2019

Milczący przewodnicy
Brak tekstów
Książka autorstwa Steve Peters
Milczący przewodnicy
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Oprawa: twarda
Format: 135x215
Liczba stron: 300
ISBN: 978-83-8116-773-4
Tłumaczenie: Grażyna Chamielec
Data wprowadzenia: dn. 28 listopada 2019 roku

Brak aktywności.