Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Miasto zwane samotnością. O Nowym Jorku i artystach osobnych na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Miasto zwane samotnością. O Nowym Jorku i artystach osobnych

Książka

Samotnym można być wszędzie, ale w wielkim mieście, pośród milionów ludzi ma to szczególny charakter – sama fizyczna bliskość nie wystarczy, by rozproszyć poczucie izolacji.
Co to właściwie oznacza: być samotnym? Olivia Laing szuka odpowiedzi na to pytanie i mistrzowsko przeplata własne doświadczenie osamotnienia w Nowym Jorku z życiorysami najbardziej znanych kronikarzy miejskiej samotności. Edward Hopper, Andy Warhol, David Wojnarowicz, Billie Holiday czy Klaus Nomi to tylko kilkoro z jej bohaterów. Przytaczając biografie wielkich nowojorskich twórców, Laing rysuje uniwersalny portret samotników nie z wyboru, a także analizuje skomplikowane związki między samotnością a sztuką.
Wśród blichtru i zgiełku współczesności karmi się nas przekonaniem, że samotność da się okiełznać, a społeczna izolacja jest sprawą prywatną. Poczucie osamotnienia jest jednak zbiorowe – w mieście zwanym samotnością mieszka sporo ludzi: to miasto samo w sobie.

Miasto zwane samotnością. O Nowym Jorku i artystach osobnych
Brak tekstów
Książka autorstwa Olivia Laing
Miasto zwane samotnością. O Nowym Jorku i artystach osobnych
Oprawa: miękka
ISBN: 9788381916226
Książka dodana przez:
bystry76

2023-03-11, godz. 22:58