Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Małe Licho i tajemnica Niebożątka na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Małe Licho i tajemnica Niebożątka

Książka

W pewnym starym, niesamowitym domu na uboczu, za wysokim ogrodzeniem, mieszka chłopiec imieniem Bożek, zwany też Niebożątkiem, który nigdy nie jest sam. Bo oprócz starej skrzyni ze skarbami i najfajniejszej mamy pod słońcem ma też najprawdziwszego anioła stróża... a pod jego łóżkiem mieszka potwór, który ciągle podkrada mu kapcie.

Nadchodzi jednak dzień, kiedy Bożek musi wreszcie opuścić swój niezwykły dom i poznać lepiej świat po drugiej stronie ogrodzenia — świat bez szumu anielskich skrzydeł i uścisku potwornych macek. Tylko czy jest na to gotowy? I czy sam świat również jest gotowy na Bożka oraz wielką tajemnicę, jaką skrywa chłopiec?

"Małe Licho i tajemnica Niebożątka" to trochę zabawna, a trochę straszna historia o tym, że bycie innym wcale nie jest takie złe, jak może się z początku wydawać, lecz najważniejsze jest zawsze bycie sobą. Dla wszystkich fanek i fanów Marty Kisiel i dla tych, którzy jeszcze jej nie znają. Książka roku 2018 w plebiscycie serwisu LubimyCzytać.pl w kat. literatura dziecięca Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego, czerwiec 2019 r. nominacja do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2018 w kategorii powieść

Powieść poleca:

Inne książki

Książki na literę

Wydawnictwo Wilga
Oprawa: twarda
Format: 13.5 x 20.2 cm
Liczba stron: 206
ISBN: 978-83-280-5221-5
Data wprowadzenia: dn. 19 września 2018 roku
Okładka:
Małe Licho i tajemnica Niebożątka

Brak aktywności.