Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Kryzysy na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Kryzysy

Książka

Punkty zwrotne dla krajów w okresie przemian

DATA PREMIERY: 23 MARCA

Fascynująca książka ukazująca czynniki wpływające na to, jak całe kraje i pojedynczy ludzie mogą reagować na wielkie wyzwania i jak podnoszą się z kryzysów

Jared Diamond porównuje, jak sześć wybranych przez niego krajów przetrwało rozmaite turbulencje w czasach nowożytnych – poczynając od otwarcia się Japonii na świat wymuszonego przez przebycie amerykańskiej floty komandora Perry’ego i napaści Związku Radzieckiego na Finlandię, przez krwawe zamachy stanu w Chile i Indonezji, po przeobrażenia w Niemczech i Australii po drugiej wojnie światowej.

Kraje te uporały się z nękającymi je problemami – w niejednakowym stopniu - dzięki takim mechanizmom, jak uznanie własnej odpowiedzialności, boleśnie uczciwa samoocena czy uczenie się na wzorach zapożyczonych od innych krajów. Patrząc w przyszłość, Diamond sprawdza, czy Stany Zjednoczone, Japonia i cały świat skutecznie radzą sobie z poważnymi kryzysami, przed którymi stoją obecnie.

Czy potrafimy wyciągać wnioski z przeszłości? Czy zrealizuje się dziś scenariusz optymistyczny, w którym ludzie uświadomią sobie, że tylko wspólnie można pokonać globalne zagrożenie jakim są COVID czy zmiany klimatyczne?

„Wciągająca i pouczająca tour de force o tym, jak kraje walczą z kryzysami – książka, która może pomóc całej ludzkości w uporaniu się z naszym obecnym globalnym kryzysem”.

Yuval Noah Harari, autor Sapiens i 21 lekcji na XXI wiek

Rok wydania: 2021

Stron: 500

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Format: 160x230

Tłumacz: Tomasz Bieroń

Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 23 marca 2021

Kryzysy
Brak tekstów
Książka autorstwa Jared Diamond
Kryzysy
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 160x230
Liczba stron: 500
ISBN: 978-83-8202-174-5
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Data wprowadzenia: dn. 23 marca 2021 roku

Brak aktywności.