Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Klątwa Tutanchamona na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Klątwa Tutanchamona

Książka

Otwarcie grobowca Tutanchamona było jednym z najbardziej ekscytujących wydarzeń w dziejach archeologii. Łączyło się z tym wszystko – złoto, skarby, śmierć, królewska mumia i klątwa – co sprawia, że starożytny Egipt wciąż fascynuje…

Autorka prowadzi czytelnika od dziejów kolejnych ekspedycji, które przyczyniły się do odkrycia grobowca Tutanchamona, poprzez odtworzenie jego relacji rodzinnych i historii panowania po nader ciekawe refleksje na temat losu, jakiego oczekiwał w zaświatach. Zgłębia też niesłabnące zainteresowanie Zachodu mumiami i ich klątwami.

Barwnie i przystępnie napisana książka obala wiele popularnych mitów i wyobrażeń na temat faraona oraz klątwy, jaka rzekomo dosięgła tych, którzy zakłócili jego spokój. Autorka nie tylko opisuje, jaką sensację wzbudziło we współczesnym świecie odkrycie grobowca tego nieznanego bliżej władcy, ale też na podstawie wyników najnowszych badań archeologicznych i laboratoryjnych rekonstruuje życie i śmierć młodego króla, stopniowo ukazując wyzierającą spoza złotej maski jego prawdziwą twarz.

Oparta na rzetelnych badaniach, przystępnie napisana, porusza imponujące spektrum tematów. - Toby Wilkinson (autor książki „Powstanie i upadek starożytnego Egiptu”), „The Guardian” W tej fascynującej książce autorka bada mity i pogłoski, biorąc je po lupę naukowca (…).Wciągająca, autorytatywna i napisana ze swadą, prezentuje najnowsze badania dotyczące egiptologicznych zagadek, których źródłem jest ciało faraona Tutanchamona. - Rober Luckhurst, historytoday.com

Inne książki

EGIPT
0 cytatów

Książki na literę

Dom Wydawniczy REBIS
Oprawa: całopapierowa z obwolutą
Format: 150x225
Liczba stron: 328
Wydanie: 1 (2012)
ISBN: 978-83-7510-909-2
Tłumaczenie: Norbert Radomski
Okładka:
Klątwa Tutanchamona

Brak aktywności.