Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Ja tu zostaję na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Ja tu zostaję

Książka

Tomik JA TU ZOSTAJĘ adresowany jest do wszystkich Polaków - wierzących i niewierzących - którym na sercu leży dobro Ojczyzny i pomyślność przyszłych pokoleń. Warunkiem przetrwania "tu i teraz"  jest odbudowanie relacji rodzinnych, narodowych i powrót do polskiej  NORMALNOŚCI. W świecie medialnego teatru, w którym najważniejsze sprawy dzieją się poza sceną, nie jest to takie proste.

Przywracając pamięć o naszych bohaterach, historii i tradycji, trzeba też odnieść się do współczesnych zagrożeń. Stąd pojawiły się rozbudowane  rozdziały: antygenderowy i piętnujący zaprzaństwo. Kolejny kontynuuje najważniejszą powinność patriotyczną czasu pokoju: właściwe wychowanie dzieci i młodzieży.  Ostatnie strony  przypominają ponadczasowe przesłanie Dekalogu, z którym powinien zgodzić się każdy przyzwoity człowiek.

Sam rozum daje nam siłę. Ale dopiero połączony z wartościami niesie w sobie dobro. Totalna "wolność" - od rozsądku, obowiązków, odpowiedzialności, uczciwości, wreszcie od prawdziwej miłości - to destrukcja i zagłada gatunku homo sapiens. Tylko ludzie mądrzy i etyczni są w stanie samoograniczyć tę toksyczną "swobodę". I to właśnie odróżnia ich od zwierząt.

Lech Makowiecki

Lech Makowiecki - z wykształcenia inżynier budowy okrętów, z zamiłowania muzyk, autor, kompozytor, bard, scenarzysta, felietonista; lider zespołu Zayazd; admirator Adama Mickiewicza (płyta Zayazd u Mistrza Adama) i Józefa Piłsudskiego. Nakierowany na polską tradycję, kulturę i edukację młodego pokolenia przez szlachetnie pojmowaną rozrywkę. Ja tu zostaję (kontynuacja tomiku Pro publico bono) i autorskie płyty (Katyń 1940, Patriotyzm, Obudź się Polsko) rozpoczynają jego misję - cykl naprawy Rzeczypospolitej przez uwrażliwienie młodego pokolenia na polską historię.

Rok wydania: 2015

Stron: 148

Oprawa: twarda

Format: 165x235

Pakowanie: 10

Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 18 maj 2015

Ja tu zostaję
Brak tekstów
Książka autorstwa Lech Makowiecki
Ja tu zostaję
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Oprawa: twarda
Format: 165x235
Liczba stron: 148
ISBN: 978-83-7785-683-3
Data wprowadzenia: dn. 18 maja 2015 roku

Brak aktywności.