Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki J na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

J

Książka

R

PRZEDSPRZEDAŻ! WYSYŁKA KSIĄŻKI OD 10 PAŹDZIERNIKA.

Jedyna „autoryzowana” biografia twórcy Śródziemia, która przybliża czytelnikom niezwykłą osobowość oraz przedstawia bogactwo informacji o życiu i pracy pisarza.

Niewielu pisarzy w historii wywarło taki wpływ na czytelników jak J.R.R. Tolkien, którego imponująca powieść Władca Pierścieni przekroczyła ograniczenia czasu, wieku i narodowości, stając się lekturą obowiązkową dla milionów ludzi. Nawet obecnie, wiele lat po śmierci Tolkiena, przychodzą na adres wydawcy listy do niego, pełne pytań o jego życie, o to, jak to się stało, że zaczął pisać o hobbitach, czarodziejach, krasnoludach i elfach. Dla wielu czytelników Tolkien nie umarł. Niniejsza biografia przynosi odpowiedzi na ich pytania oraz podsuwa możliwe rozwiązania innych kwestii.

Humphrey Carpenter był przyjacielem synów i córki Tolkiena, którzy udzielili mu zgody na napisanie biografii ojca oraz udostępnili mu dokumenty, listy i fotografie, a także podzielili się z nim swoimi wspomnieniami. Carpenter przedstawia życie Tolkiena od jego wczesnego dzieciństwa w Afryce Południowej poprzez samotne lata po śmierci obojga rodziców zakończone jego małżeństwem, spokojne lata sukcesów akademickich w roli wybitnego oksfordzkiego profesora i czasy niespodziewanego powszechnego uznania, które zmieniło jego życie.

„Chociaż biografia ta ukazała się przed większością pośmiertnie wydanych tekstów Tolkiena zredagowanych przez jego syna Christophera, zupełnie nie straciła na aktualności, pasjonująco opowiadając o życiu pisarza”.

T.A. Shippey, autor książki J.R.R. Tolkien. Pisarz stulecia

Rok wydania: 2023

Stron: 360

Oprawa: twarda z obwolutą

Format: 155x230

Tłumacz: Agnieszka Sylwanowicz

Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 10 października 2023

J
Brak tekstów
Książka autorstwa Humphrey Carpenter
J
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Oprawa: brochure_with_wings
Format: 155x230
Liczba stron: 360
ISBN: 978-83-8335-016-5
Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz
Data wprowadzenia: dn. 10 października 2023 roku

Brak aktywności.