3 stycznia 2014 roku, godz. 22:02

Collins na 5.

Trzy części przeczytałem w 5 dni i naprawdę warto spędzić te kilkanaście godzin nad książkami. Dokonała ona bardzo trudnej rzeczy ,a mianowicie napisała książkę fantastyczną w której podczas czytania nie czuć fantastyki bardzo wczuwa się w rolę Katniss, bohaterki i jednocześnie narratorki książki. Jednym słowem świetnaksiążka zawiera wiele ciekawych wątków ,które bardzo się przeżywa. Mam nadzieję ,że choć trochę zachęciłem do czytania ,bo ja gorąco polecam.
PS. To moja pierwsza recenzja więc z góry sorry za wszystkie błędy. :)

Igrzyska śmierci
Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na [...]
 28 lipca 2012 roku, godz. 21:02  2,0°C

W moim świecie muzyka pod względem użyteczności plasuje się gdzieś między wstążkami do włosów a tęczą, przy czym tęcza może przynajmniej dawać pewne pojęcie o pogodzie.

Igrzyska śmierci
Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na [...]
 28 lipca 2012 roku, godz. 21:00  2,1°C
 Tekst dnia 3 sierpnia 2019 roku

Rzadko jednak zaprzątam sobie tym głowę. Co za różnica, jaka jest prawda, przecież dzięki niej nie zdobędę jedzenia.

Igrzyska śmierci
Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na [...]
MyArczi Artur
 3 sierpnia 2019 roku, godz. 22:31

Lepiej jest nie być głodnym, bo w innym wypadku nie będzie komu szukać tej prawdy. Maslow opisał to w zeszłym stuleciu.

 21 lipca 2012 roku, godz. 15:10  0,5°C

Przyszłość czy przeszłość?

  Akcja dzieje się w Ameryce Północnej. Opowiada o przyszłości, w której desperacko pragnący władzy prezydent ucieka się do podzielenia ludności na 13 dystryktów i zmuszania jej do pracy w ciężkich warunkach na rzecz rozpieszczonych mieszkańców Kapitolu (z czego każdy dystrykt specjalizował się w czymś innym. Np. wydobyciem drogocennych kamieni, węgla, owoców morza...) dając w zamian niewielkie porcje żywnościowe oraz agresję ze strony strażników pokoju, którzy zmuszali ich do przestrzegania surowych zasad [...]

Igrzyska śmierci
Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na [...]
Szecherezada Kazia
 31 sierpnia 2012 roku, godz. 12:12

zwracam honor

Igrzyska śmierci

Książka

Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na własne siły, gdyby wszyscy dookoła próbowali wykończyć cię za wszelką cenę? Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny - musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a to prawdziwa walka o przetrwanie... Jest to nowe wydanie w okładce z akcentem filmowym zbiegające się z ekranizacją I części trylogii.

Książki na literę

2019-09-15, godz. 10:23

eyesOFsoul wskazał(a) tekst Pozbierać jest się [...] na kandydata do tekstu dnia, autor: Suzanne Collins

2019-08-03, godz. 22:31

2019-08-03, godz. 15:02

tallea skomentował(a) tekst Rzadko jednak zaprzątam [...] autorstwa Suzanne Collins