Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki I nie zapomnij być szczęśliwy na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

I nie zapomnij być szczęśliwy

Książka

Nie bój się być szczęśliwy!

Christophe André w swojej najnowszej książce, we właściwy sobie lekki i przystępny sposób wprowadza nas w tajniki psychologii pozytywnej. Autor posługuje się przykładami z życia własnego i pacjentów,odwołuje do wyników badań naukowych i  zachęca nas do porzucenia starych, niszczących nawyków i rozpoczęcia życia mądrego i szczęśliwego.

Książka napisana w formie abecadła, pełna anegdot i historii z codziennego życia, uczy zwracać uwagę na piękne i dobre wydarzenia, obok których często przechodzimy obojętnie. Autor podkreśla, że ludzka egzystencja to także cierpienie i nieszczęście, w sposób realistyczny, osobisty i często zabawny przekonuje, że szczęście nie jest luksusem, lecz koniecznością. I że jest czymś, co większość z nas, przy odrobinie wysiłku, jest w stanie osiągnąć.

Christophe André jest lekarzem psychiatrą w szpitalu Świętej Anny w Paryżu. Jest autorem cieszących się ogromną popularnością, zarówno we Francji jak za granicą, książek: Medytacja dzień po dniu. 25 lekcji uważnego życia, Niedoskonali, wolni, szczęśliwi, Les États d’âme, Psychologie de la peur i wielu innych.

Wydawnictwo Czarna Owca
Format: 135 mm x 205 mm
Liczba stron: 464
ISBN: 978-83-7554-653-8
Tłumaczenie: Karolina Sikorska
Okładka:
I nie zapomnij być szczęśliwy

2019-08-16, godz. 8:09

nicola-57 dodał(a) do zeszytu tekst Błędem, który często [...] autorstwa Christophe André

2019-08-09, godz. 20:56

Radziem dodał(a) do zeszytu tekst Błędem, który często [...] autorstwa Christophe André

2019-08-09, godz. 12:58