Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Fale wojny na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Fale wojny

Książka

Jeśli na historię składają się biografie niezwykłych ludzi, to życie Alkibiadesa (451-404 p.n.e.) stanowi niepomijalny rozdział w kronikach zachodniej cywilizacji. Krewny Peryklesa i protegowany Sokratesa, Alkibiades uznawany był za najbarwniejszą i najbardziej charyzmatyczną postać swoich czasów. Uwiecznili go w swych dziełach Plutarch, Platon i Tukidydes. Jak duma Achillesa wpłynęła na przebieg Wojny Trojańskiej, tak wola i ambicja Alkibiadesa odcisnęły swe piętno na Wojnie Peloponeskiej, dwudziestosiedmioletnim bratobójczym starciu ateńskich potęg, Sparty i Ligi Peloponeskiej.

Jako dowódca armii i floty Alkibiades nigdy nie doznał porażki. Losy Aten i ich ulubionego syna były ze sobą nierozłącznie splecione. Miasto i człowiek, to dwa lustrzane odbicia dzielności, ambicji i wrażliwości. W sojuszu z Atenami, Alkibiades prowadził je od zwycięstwa do zwycięstwa; odstąpiwszy od nich, przywiódł do chwały ich wrogów. O przemożnym wpływie Alkibiadesa na jego współczesnych Arystofanes napisał, iż Ateny "kochały go i nienawidziły, i nie mogły się bez niego obyć".

Historię Alkibiadesa przedstawia w hipnotyzującej zgoła przedśmiertnej spowiedzi jego podwładny, kapitan piechoty morskiej.

"Opowieść godna Homera; ponadczasowa epopeja o człowieku i wojnie, doskonale wsparta historycznymi faktami i brawurowo napisana. Pressfield stworzył wspaniałe dzieło godne miejsca obok największych klasyków przeszłości".

Stephen Coonts

Rok wydania: 2006

Stron: 532

Oprawa: broszura

Format: 135x205

Pakowanie: 10

Tłumacz: Zbigniew T. Gieniewski

Fale wojny
Brak tekstów
Książka autorstwa Steven Pressfield
Fale wojny
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Format: 135x205
Liczba stron: 532
ISBN: 83-7298-137-X
Tłumaczenie: Zbigniew T.

Brak aktywności.