Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Czcigodny kacyk Nanga na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Czcigodny kacyk Nanga

Książka

Najwybitniejszy współczesny pisarz afrykański

Kolejna powieść autora Nie jest już łatwo, jak się niebawem okazało, stała się prorocza wobec dramatycznych wydarzeń w roku 1966. Kiedy niedługo po publikacji książki na północy Nigerii doszło do zamachu stanu, a jego przebieg był prawie dokładnie taki sam, jak ten fikcyjny opisany przez Achebe w powieści, centralne władze wojskowe zaczęły podejrzewać pisarza o udział w spisku, w wyniku czego jego rodzina musiała uciekać na tereny rządzone przez lud Igbo.

Tak naprawdę jednak ta przypadkowa zbieżność jest wynikiem niezwykłej wnikliwości i zmysłu analitycznego Chinuy Achebe, który pokazuje w powieści barwne życie społeczności szukającej własnej drogi między dwoma światami, ale także targające nią korupcję i przemoc.

Wykorzystująca satyryczny kostium fabuła rozgrywa się w nienazwanym państwie afrykańskim, który  właśnie uzyskał niepodległość.

Nauczyciel Odili Samalu z wioski Anata rywalizuje o miejsce w parlamencie ze skorumpowanym ministrem kultury Nangą, co staje się dla autora pretekstem do przeprowadzenia uniwersalizującej analizy skomplikowanych problemów społecznych w afrykańskich krajach postkolonialnych.

"Satyra gorzka, ale równocześnie pełna humoru... Kto wie, czy nie najlepsza książka, jaka powstała dotąd w Afryce".

                                                           Anthony Burgess, autor Mechanicznej pomarańczy

Rok wydania: 2013

Stron: 200

Oprawa: broszurowa

Format: 135x205

Pakowanie: 20

Tłumacz: Zofia Kierszys

Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 4 luty 2013

Inne książki

Książki na literę

Wydawnictwo Zysk i S-ka
Format: 135x205
Liczba stron: 200
ISBN: 978-83-7506-683-8
Tłumaczenie: Zofia Kierszys
Data wprowadzenia: dn. 4 lutego 2013 roku
Okładka:
Czcigodny kacyk Nanga

Brak aktywności.