Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Ciocia Edyta na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Ciocia Edyta

Książka

Żydowskie dziedzictwo katolickiej świętej

Uwaga! Książka posiada lekkie rysy na okładce.

Wreszcie zdobyłam się na odwagę, by zadać palące mnie pytanie: "Ciociu Edyto, dlaczego to robisz? Dlaczego robisz to teraz?". Moja ciocia ze swoim cichym uśmiechem, surowym uczesaniem i dołeczkiem w podbródku przysunęła się bliżej swej małej siostrzenicy, starając się odpowiedzieć. [...] "Zostanę karmelitanką, ponieważ muszę być posłuszna mojemu sumieniu. Ale to nie znaczy, że was opuszczam. Zawsze będę częścią naszej rodziny, zawsze będę cię kochać i interesować się tobą". [...]

Przywołując to wydarzenie, moja ciocia napisała: "Wysłuchała uważnie i zrozumiała". Teraz jednak, sześćdziesiąt lat później, wciąż staram się zrozumieć. (fragment książki)

Książka Ciocia Edyta. Żydowskie dziedzictwo katolickiej świętej została napisana przez Suzanne Batzdorff, siostrzenicę Edyty Stein (1891-1942). Przekazuje nam ona obraz Świętej widziany z perspektywy jej żydowskiej rodziny, kilku pokoleń Steinów, którzy "zmagają się" z postacią i dziełem swej niezwykłej krewnej.  

W świetle rozlicznych publikacji poznajemy Edytę Stein, Żydówkę, chrześcijankę, wybitną filozofkę, karmelitankę, zamordowaną przez nazistów w obozie Auschwitz-Birkenau w sierpniu 1942 roku, która została wyniesiona przez papieża Jana Pawła II do godności świętej Kościoła katolickiego oraz współpatronki Europy.

Rok wydania: 2011

Stron: 328

Format: 125x195

Oprawa: broszura

Pakowanie: 20

Tłumacz: Małgorzata Grzywacz

Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 11 października 2011

Książki na literę

Wydawnictwo Zysk i S-ka
Format: 125x195
Liczba stron: 328
ISBN: 978-83-7506-504-6
Tłumaczenie: Małgorzata Grzywacz
Data wprowadzenia: dn. 11 października 2011 roku
Okładka:
Ciocia Edyta

Brak aktywności.