Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Bóg Rzeczy Małych na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Bóg Rzeczy Małych

Książka

)

Książka niezwykła, najgłośniejsza powieść roku 1997, wyróżniona nagrodą Booker Prize.

Autorka, pisząca po angielsku Hinduska z New Delhi, tą pierwszą swoją powieścią zaskoczyła krytyków i czytelników na całym świecie.

Odznaczająca się kunsztowną narracją, głęboko poruszająca, ta książka o miłości i śmierci, szaleństwie i nadziei, radości i utraconym dzieciństwie, jest przwdziwym arcydziełem liryzmu. A. Roy wykazała niezwykłą odwagę w pokonywaniu obyczajowych i społecznych tabu i w demaskowaniu świata pozornych wartości.

"Klasyczna historia miłości na przekór podziałom społecznym, uwspółcześniona wersja... (Romea i Julii)." "Vogue"

(Bóg rzeczy małych) ...to prawdziwe arcydzieło, książka pod każdym względem wyjątkowa i nie ma wątpliwości, że potomność umieści ją w czołówce najwybitniejszych powieści..." "Harpers&Queen"

"Świat stworzony przez Roy jest magiczny. Ma ona dar przedstawiania rzeczywistości utkanej z zapachów i dźwięków, z koloru i światła. Świat ten jest niezwykle rzeczywisty, zarazem dziwny i znajomy, opisany

subtelnym i pięknym językiem... Mały cud stylu i wrażliwości." "Times"

Arundhati Roy *- (ur. 1961 r.), publicystka i pisarka indyjska mieszkająca w Nowym Delhi. Z wykształcenia architekt. Jej jedyna powieść i zarazem debiutancka książka (Bóg rzeczy małych), zdobyła nagrodę

Bookera w 1998 r. Następnie Roy skoncentrowała się na publicystyce politycznej o nastawieniu lewicowym i alterglobalistycznym.

W Polsce ukazała się jej książka Algebra bezgranicznej sprawiedliwości. W tym zbiorze esejów Roy krytykuje m.in. politykę wodną Indii, indyjskie próby nuklearne oraz analizuje zamieszki religijne w stanie Gudżarat w 2002 r.

Rok wydania: 2010

Stron: 380

Oprawa: broszurowa

Format: 135x205

Pakowanie: 20

Tłumacz: Tomasz Bieroń

Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 23 marca 2010

Inne książki

Książki na literę

Wydawnictwo Zysk i S-ka
Format: 135x205
Liczba stron: 380
ISBN: 978-83-7506-395-0
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Data wprowadzenia: dn. 23 marca 2010 roku
Okładka:
Bóg rzeczy małych

2016-04-06, godz. 12:46

2016-04-06, godz. 10:45

fyrfle skomentował(a) tekst To dziwne, że czasami [...] autorstwa Arundhati Roy