Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki A wszystko przez geny na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

A wszystko przez geny

Książka

Dlaczego coraz większy procent społeczeństwa pada ofiarą chronicznych chorób, które tak rzadko dotykały pokolenia naszych dziadków? Dlaczego stajemy w obliczu tak wielu epidemii, od cukrzycy po depresję? Naukowcy przynoszą nam dziś nową, zaskakującą odpowiedź geny i nasza kultura się rozminęły. Innymi słowy, nie radzą sobie zbyt dobrze ze współczesną kulturą. Nie zostaliśmy zaprojektowani, by żyć w świecie, który dla siebie stworzyliśmy i teraz płacimy za to wysoko cenę, borykając się z astmą, artretyzmem, chorobą Leśniowskiego-Crohna i nowotworami.

Uzasadniając swoją tezę, Greg Gibson zabiera nas do wnętrza ludzkiego genomu, dzieląc się najnowszą wiedzą na temat współdziałania naszych genów i tego jakim procesom poglegają pod wpływemna kultury i środowiska.

A wszystko przez geny obala niegdysiejsze, przestarzałe już debaty toczone pod hasłem „natura czy kultura”, wprowadzając nowy pogląd, o wiele bardziej intrygujący i znacznie bliższy prawdzie.

Pobierz fragment (PDF)

A wszystko przez geny
Brak tekstów
Książka autorstwa Greg Gibson
A wszystko przez geny
Wydawnictwo Sonia Draga
Oprawa: miękka
Format: 123 × 195 mm
Liczba stron: 232
ISBN: 978-83-7508-231-9
Tłumaczenie: Dorota Strukowska

Brak aktywności.