6 sierpnia 2019 roku, godz. 9:24  8,9°C

letnie zmierzchanie
świerszcze improwizują
skradanie się nocy

truman Kamil Ale Wolę Kamilek
 17 sierpnia 2019 roku, godz. 11:02

Dzięki, Arturze. :P

MyArczi Artur
 16 sierpnia 2019 roku, godz. 23:21

Wiesz, Kamilu, ja Cię całkowicie rozumiem. Cytostatyki to czasem miecz obosieczny, ale to wciąż najlepsze, co mamy.

truman Kamil Ale Wolę Kamilek
 16 sierpnia 2019 roku, godz. 20:22

Ludzie nawet nie wiedzą, że są różne chemie, jest nawet chemia w tabletkach. A skutki uboczne również różnią się między przypadkami, w zależności m. in. od rodzaju i dawki. Nic nie jest powiedziane z góry, nic nie jest ustalane bez względu na sytuację i kondycję pacjenta. Leczenie jest zawsze krojone pod dokładnie niego. Lekarz prowadzący trzyma rękę na pulsie, tak, mamy wciąż dobrych lekarzy, o ile nie ZAMYKA SIĘ ODDZIAŁÓW, co w Polsce ostatnio się dzieje.

MyArczi Artur
 16 sierpnia 2019 roku, godz. 19:55

Swoją drogą, Kamilu, największym problemem chemioterapii jest jej nazwa- idę o zakład, że miałaby mniej przeciwników, gdyby nazywała się "terapia cytostatykami". Teraz jest powszechna moda na "wszystko z chemią w nazwie jest be". To jest be, bo jest, uwaga, CHEMICZNE :D

Nie da się edytować komentarza, więc tylko dopowiem, że słownik zmienił wyraz "tezy" na "trzy".

MyArczi Artur
 16 sierpnia 2019 roku, godz. 19:38

"Medycyna leczy skutki"
:DDDD
Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. Niestety artyści wszelakiej maści zazwyczaj daleko odpływają z myśleniem. Bo przecież to nie nauka naciska od dekady o zdrowym trybie życia. Szczepienia nie istnieją. Profilaktyka nie istnieje w medycynie. Zaufaj mi, jestem internetowym znawco.

I tak- zawsze będę nazywać szurami dorosłych (to istotne) ludzi opornych na fakty, szerzących szkodliwe dla społeczeństwa trzy, taki już jestem. :)
A naturoterapia to ściek i zabobon. Takie już mamy społeczeństwo.

Pzdr

Yokho Agata
 16 sierpnia 2019 roku, godz. 18:30

Mimo, że masz inne zdanie ja się nie denerwuję, nawet cię rozumiem. Z drugiej strony to wygląda tak, że odkąd to natura koi mój stres, nie mam żadnej choroby, nawet bólu, czy kataru.

truman Kamil Ale Wolę Kamilek
 16 sierpnia 2019 roku, godz. 17:33

Kończę, bo się denerwuję. Bujam się z tematem nowotworów od kilku lat i krew mi się podpala, gdy ktoś pisze takie bzdury. Spokojnego wieczoru mimo wszystko.

Yokho Agata
 16 sierpnia 2019 roku, godz. 17:27

Medycyna leczy skutki. Naturoterapia natomiast może pomóc nie wpadać w choroby. Tak, tylko nie wpadać w choroby to jest niepolitycznie... Ot cały biznes, oparty o emocje...

truman Kamil Ale Wolę Kamilek
 16 sierpnia 2019 roku, godz. 17:19

A myślałem, że rozmawiamy. Jednak nie rozmawiamy. Co do słów prof. Religi, są one zupełnie, ale to ZUPEŁNIE elementem manipulacji z Twojej strony, bo każdy przypadek onkologiczny jest inny i nie wolno opierać na tym swojej tezy co do zasadności chemii OGÓLNIE. Tutaj guz był wycięty operacyjnie, nie każdy guz da się wyciąć. A po wycince czasem stosuje się jeszcze chemię uzupełniającą, DUŻO SŁABSZĄ, i też nie zawsze, bo to zależy od sytuacji konkretnego pacjenta! Kompletnie nie masz pojęcia o czym mówisz i jeszcze się obrażasz, gdy ktoś napisze, że mówisz od rzeczy. Tragedia.

tallea asterja
 16 sierpnia 2019 roku, godz. 16:49

Nie lepiej było Kamil tak zwyczajnie, bez ogródek napisać... nie chcemy tutaj ciebie :) mamy swoje towarzycho fb-kowe i po sprawie, a tak owijasz w bawełnę kawał kija. Zupełnie nie potrzebnie.
Napisałam jedną myśl o cywilizacji i chorobach, które nas nękają. Wspólny mianownik, czyli obie postępują. Chyba się z tym zgodzisz.
Co do natury... leczy nerwy, od dawno o tym się mówi. Szum morza, śpiew ptaków, deszcz o szyby itd
Jeśli wycisza, to nie ma wątpliwości, że leczy.
Jeśli chcesz podważać słowa, to proszę nie [...]

truman Kamil Ale Wolę Kamilek
 16 sierpnia 2019 roku, godz. 13:26

Nie namawiasz, nie musisz. Wystarczy, że postawiłaś chemioterapię jako kontrargument w obronie naturoterapii, co automatycznie plasowuje naturoterapię jako "lepszą opcję" w umyśle czytającego. Co gorsza, być może chorego. Tu nie chodzi o to, że jesteś "niespokojna" ani nie jest to sprawa dla admina. Nie mam też na celu żadnego nagabywania czy poniżania, po prostu uważam za szkodliwe choćby sugerowanie, że naturoterapia może "uleczyć wszystko". Nie może. A ci bandytcy znachorzy, którzy wmawiają zrozpaczonym ludziom, że zatrzymają ich raka w oparciu o tajniki własnych specyfików powinni być wsadzeni do pierdla. Pozdrawiam.

tallea asterja
 16 sierpnia 2019 roku, godz. 13:00

Gdzie ja namawiam, sugeruję, nieodpowiedzialnie podpowiadam komukolwiek? Napisałam myśl, w której wyraziłam swoje prywatne zdanie.
Przemilczałam komentarz Arcziego, gdzie nazwano mnie szurniętą.
Jestem spokojnym użytkownikiem, takim samym jak Ty i inni... Jeśli Admin ma jakiekolwiek zastrzeżenia to proszę o wiadomość.

truman Kamil Ale Wolę Kamilek
 16 sierpnia 2019 roku, godz. 12:42

Prośba od człowieka, który nie chce, by ludzie czytali tak skrajnie nieodpowiedzialne sugestie, że masaże, zioła i akupunktura zwalczą postępującą chorobę nowotworową tak jak współczesna medycyna ze wszystkimi swoimi środkami, wypracowanymi na przestrzeni stu lat rozwoju. Prośba od człowieka, który nie chce, by zabobonne lelum polelum w Internecie przyczyniło się do czyjegoś zgonu. Tylko tyle.

tallea asterja
 16 sierpnia 2019 roku, godz. 12:08

Prośba od moderatora?

truman Kamil Ale Wolę Kamilek
 16 sierpnia 2019 roku, godz. 11:55

Nie wiem czemu komentarze tak odpłynęły od samego haiku, ale stawianie naturoterapii jako alternatywy dla chemii (i radioterapii jak rozumiem) to jest jakiś koszmar. Miałbym prośbę, żeby nie pisać takich głupot.
Haiku ładnie napisane.