12 grudnia 2017 roku, godz. 13:58

CICHA NOC(recenzja filmu)

Kilka tygodni temu mieliśmy na ekranach kin baśniowe ujęcie Wigilii czyli film "Listy do M 3", a teraz mamy oczywistą oczywistość i rzeczywistą rzeczywistość o tym dniu w polskich domach czyli film "Cicha Noc". Napisałem parę dni temu taki wiersz "Adwent", który przeszedł prawie niezauważony, a w którym odmalowałem mniej więcej jak ten dzień wygląda w Polsce i w polskich [...]

 7 grudnia 2017 roku, godz. 16:55

MAUDIE(recenzja filmu)

Film na pew­no jest ar­cydziełem, tak pod względem reżyse­rii, sce­nariu­sza, mu­zyki, zdjęć, sce­nog­ra­fii, cha­rak­te­ryzac­ji czy mon­tażu. To przed­sięwzięcie kom­plet­ne, per­fekcyj­nie zreali­zowa­ne w każdym de­talu. Nie dzi­wi mnie więc, że zwy­ciężył fes­ti­wal "Dwa Brze­gi" i kry­tycy ty­pują go do Os­carów.

Przy­pomi­na on pol­ski [...]

fyrfle Mirek
 9 grudnia 2017 roku, godz. 22:14

Jeszcze raz zachęcam :)

 3 grudnia 2017 roku, godz. 17:16

Kobietom

Tymczasem nasze drogie Panie, w Waszych zmarszczkach jest wyżłobione Wasze człowieczeństwo, Wasz seksaspil, Wasze drogi życiowe, mądrość, dobro, erotyzm, piękno i jeszcze to coś, nieuchwytne w słowa. I tylko nam pozostaje Was całować po nich. Wasze ciała są tak naturalnie piękne w barwy i uwodzą kolorami jakie tylko Wy macie w swoich duszach , które tak emanują na zewnątrz, [...]

fyrfle Mirek
 5 grudnia 2017 roku, godz. 13:48

Tekst napisałem 4 lata temu, ale zgadzam się z nim. Facebook przypomniał, to go przeniosłem. Dla mnie nachalny makijaż jest obrzydlistwem, zresztą jak tatuaż u kobiety też ją przekreśla i nie pomoże jej głębokie wnętrze, bo skoro ma tatuaż, to jest raczej zwichrowana psychicznie.

 2 grudnia 2017 roku, godz. 21:53

KOBIETA?

Mantra skrobania szyb w aucie ze szronu, lodu, kojarzy mi się ostatnio nieuleczalnie z moją znajomą , czyli człowiekiem płci przeciwnej. Tu nadmienię, że połączenie się ludzi przeciwnych płci w jedność, to chwila najwspanialsza we wszechświecie i razem tworzą boskość. Moja znajoma jest w przedziale wiosen od 45 do 35, tak piszę , bo jej się zdaje , że młodnieje. No i ja tak [...]

yestem yestem
 4 grudnia 2017 roku, godz. 18:11

Który fragment Cię niepokoi? :)

 30 listopada 2017 roku, godz. 8:27

ŁAGODNA(recenzja filmu)

Kilka dni temu w jednym z tygodników przeczytałem wywiad z księdzem pracującym na misji w Rosji i tam użył on tragicznego określenia na Rosjan. Mianowicie powiedział, że są ludźmi nieludzkimi. Wydało mi się, że ksiądz nie powinien mówić takich słów o ludziach, ale po filmie Sergieja Łoźnicy rozumiem, że miał rację.

Reżyser jest emigrantem z Rosji o korzeniach też [...]

Eazy Bartek
 30 listopada 2017 roku, godz. 11:29

Jestem zdania, że nasz "gorszy wróg" leży po lewej stronie mapy... Nikt obecnie nie tłamsi Polski tak jak IV Rzesza tj. UE z oczywistym führer'em na czele. Akurat ten "zachodni orwellowski świat" z sentencją:" "Wojna to pokój. Wolność to niewola. Ignorancja to siła" jest mi bardziej straszny, bo jakby nie było w nim tkwimy, a niedługo może będziemy się w nim topić. Porównując Rosję i Amerykę (w stosunku do nas) to trzeba sie zastanowić i przyznać, co jest gorsze: niekryjący się wróg czy pozorny przyjaciel.

 28 listopada 2017 roku, godz. 8:47

NAJLEPSZY(recenzja filmu)

Zapowiedź filmu mówi domniemanemu widzowi, że jest to dramat sportowy, a ja dodam, że jest ten film też obrazem edukacyjnym i o dużych walorach patriotycznych. Uważam, że powinny się na ten film wybierać całe stany osobowe szkół średnich, a potem na godzinach wychowawczych, lekcjach historii, wiedzy obywatelskiej czy nawet religii powinna być ostra dyskusja.

To film o tym jaki my [...]

 26 listopada 2017 roku, godz. 16:30

Krystyna Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz

Mam wielkie uznanie do paru osób w Polsce które to pomimo nieprawdopodobnego hejtu czynią swoje wielkie dzieło.
Osoby te to: zamordowany Lech Kaczyński jego brat Jarosław , Antoni Macierewicz oraz chyba osoba najbardziej wyszydzana w RP- Ojciec Tadeusz Rydzyk .
Wszyscy których wymieniłem są osobami wysoce świadomymi dzieła które czynią a także rozumieją [...]

Irracja Grzegorz, Antoni.
 30 listopada 2017 roku, godz. 18:51

... Mirek, tak a propos... Pawłowicz to ta co się rodzeństwa wstydzi?...

 23 listopada 2017 roku, godz. 9:30

GOODBYE BERLIN(recenzja filmu)

Rewelacyjny. Rewelacyjny. Rewelacyjny.

Te niemieckie lazurowe niebo, z tymi puchatymi niewinnymi, zachęcającymi do marzeń, przygody i miłości chmurami. Te miliardy gwiazd na niemieckiej nocy, pozwalające iść do szczęścia, przyjaźni, nieprzewidywalnego. Te niemieckie drogi przy których rosną te smaczne niemieckie jeżyny i nieopodal których czekają te piękne, chętne, brudne, [...]

 21 listopada 2017 roku, godz. 16:40

Prośba do Administratora.

Od dłuższego czasu jestem na tym ciekawym Forum.Dostrzegam jednak coraz większą arogancję użytkowników...Dawniej można było zamieścić jeden tekst dziennie i było super.Współcześnie każdy może pisać i odpowiadać niekiedy w sposób,który raczej nie uchodzi kulturalnym ludziom.Zwracajmy Kochani uwagę na to co piszemy i do Kogo a będziemy wszyscy zadowoleni.

piórem2 Bożena
 21 listopada 2017 roku, godz. 23:09

Dlatego odpowiadam chamstwem.
Nawet w dniu życzliwosci.
Tobie również dziękuje za tak rychłą odpowiedź.

 21 listopada 2017 roku, godz. 8:28

Listy do M 3(recenzja filmu)

Ten film to bajka dla ludzi od lat pięciu do stu pięciu, ale takie filmy potrzebne nam są szczególnie teraz w listopadzie, żeby oszukać siebie, żeby na chwilę wyzwolić się od zła jakim dotyka nas człowiek: szef, przechodzień, włamywacz, matka, syn, brat, szwagier, teściowa - imię ich właściwie to Legion. Ogląda się tą mega produkcję świetnie, jak by to był film rodem z [...]

fyrfle Mirek
 28 listopada 2017 roku, godz. 17:08

Pozdrawiam, myślę, że trochę rozanielisz się.

 16 listopada 2017 roku, godz. 11:21

FANTASTYCZNA KOBIETA (recenzja filmu)

Jest to kolejny film chilijskiego reżysera Fernando Lelio, który dwa lata temu zasłynął obrazem "Gloria". Film ten na pewno źle będzie przyjęty w środowiskach katabaserii katolickiej i laikatu katolickiego zdewoconego, który nigdy nie zadaje sobie pytania - a co jeśli...?

Obraz otrzymał na tegorocznym festiwalu w Berlinie Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz, który moim zdaniem [...]

 13 listopada 2017 roku, godz. 9:44

SUMIENIE

"Kiedy przyjdzie noc i wyłączy sumienie"

Przespałem się z tematem sumienia i pozwoliło mi to spokojniej i weselej spojrzeć na ten w sumie poważny przecież temat. Poczytałem trochę o sumieniu wieczorem, porozmawialiśmy o nim, żeby dojść do jednego z naszych ostatnich spostrzeżeń, że sumienie pozwala sobie poradzić z sytuacjami, w których Stwórca się pogubił, tworząc [...]

 11 listopada 2017 roku, godz. 20:21

Czas goi rany

„Ktoś, kto powiedział, że czas goi wszystkie rany, jest kłamcą. Czas pozwala jedynie nauczyć się najpierw przetrwać, a potem żyć z tymi ranami. Ale każdego ranka, natychmiast po otwarciu oczu czuje się te rany. I zawsze, do ostatniej chwili życia będzie się czuło obecną nieobecność. Od tego można uciekać, ale nie można uciec."

 8 listopada 2017 roku, godz. 23:26

Wstecz

Zastanawiam się czy żałuję słów wypowiedzianych nie w złości tylko z miłości...?
Z drugiej strony co to za miłość,której nie można powierzyć własnych myśli?
Biję się z myślami o rzeczach,które już za plecami i czuję nicość w sercu.
Zmroziło się moje serce gdyż postawiłem wszystko na jedną kartę...na kartę,która wypadła z innej talii z innej gry życia.
Czuję żal dla samego siebie....widzę wyprzęgane konie z wozu,który nie miał prawa ruszyć.
Jednak udało się i ruszył.... z jednym kulawym rumakiem.

 5 listopada 2017 roku, godz. 15:18

NADZIEJA

Nadzieja jest życzeniem czegoś czego spełnienie jest trudne lub wręcz szanse spełnienia tego są bardzo bardzo minimalne. Dlatego o nadziei słyszymy najczęściej przy katastrofach czy niszczących żywiołach, ale też wyrażamy nadzieję w ważnych składowych życia, na przykład terminalnej chorobie, miłości, czy w przypadkach zaginięć osób bliskich.

Uważam, że Bóg powołuje [...]

Nowo dodane teksty

Gdyby tylko owoc Twoich przemyśleń zechciał się skrystalizować w postaci aforyzmu, wiersza, opowiadania lub felietonu, pisz.

W przeciwnym razie godnie milcz.

kilka minut temu

CierpkaWoda skomentował(a) tekst A co jeśli wszystkie [...] autorstwa PetroBlues

ok. pół godziny temu

nicola-57 skomentował(a) tekst Smród artystyczny na [...] swojego autorstwa

ok. pół godziny temu

szpiek skomentował(a) tekst A co jeśli wszystkie [...] autorstwa PetroBlues

ok. pół godziny temu

LiaMort dodał(a) do zeszytu tekst to po was przyjaciele [...] autorstwa Adnachiel

ok. pół godziny temu

LiaMort dodał(a) do zeszytu tekst ławka parkowa żywe [...] autorstwa tallea

ok. pół godziny temu

LiaMort dodał(a) do zeszytu tekst lecą kasztany ukłucie [...] autorstwa Yokho

ok. godzinę temu

sprajtka skomentował(a) tekst Raz mózg zimnymi [...] autorstwa Moon G

ok. godzinę temu

sprajtka dodał(a) do zeszytu tekst Depresja jest [...] autorstwa Constance Hammen

ok. godzinę temu

sprajtka dodał(a) do zeszytu tekst Nasuwa się pytanie, czy [...] autorstwa Constance Hammen

ok. godzinę temu

PetroBlues skomentował(a) tekst A co jeśli wszystkie [...] swojego autorstwa