2 stycznia 2018 roku, godz. 8:53

Podsumowanie

Dziwne, ale nie robię wstecznych podsumowań. Koncentruję się na dniu dzisiejszym i jutrzejszym. Dzisiaj jest dobre, jutro z racji dzisiaj ma też pozytywną perspektywę. Tamten rok już nie wróci. Rozdrapywanie niektórych jego fragmentów mogłoby niszczyć obecną chwilę, więc pokuszę się o pewne podsumowanie, ale pójdę tropem składanych życzeń. Co z nich się spełniło, co [...]

 31 grudnia 2017 roku, godz. 14:21

Samemu

Nikt tak naprawdę nie zrozumie nas i naszych boleści a im bardziej cierpisz tym więcej masek powinieneś ubrać. Bo płacz i gorycz to jak pokazanie uda lub kawalka bezwstydnego ciała, które zawsze a to zawsze zostaje oplute zbluzgane a w najlepszym razie wyśmiane wyszydzone pozostawione sobie. A Im więcej warstw nałożysz tym pewniej przejdziesz po krętym i niebezpiecznym moście wiszącym na granicach jawy prawdy i rzeczywistości. Każdy rodzaj zakłamania siebie i rzeczywistości jest lepszy i bezpieczniejszy dla naszego przetrwania a im głębiej schowamy się w skale tym większa pewność że piorun nas nie trafi. Osiągnięty wzgłędny spoķój jest jedyną sznsą na przepłynięcie oceanu łez w kapsule obojętności.
Kończącemu się roku mówię dziękuję a roku psa podaję łapę, patrząc w dal.

yestem yestem
 9 stycznia 2018 roku, godz. 1:29

Nic nie szkodzi, to mój czas. :)
Dobranoc Mistrzyni. :))

 29 grudnia 2017 roku, godz. 12:27

POLO TV

Po dwóch latach i czterech miesiącach zdecydowaliśmy się włączyć telewizor. Rozpoczęliśmy od oglądania tak zwanej telewizji publicznej w pewnym środkowo europejskim kraju, a ściślej pierwszy sztandarowy kanał tej telewizji. W wieczornym paśmie był serial, reporterski program śledczo - interwencyjny i program publicystyczny.

Serial był o księdzu, policjantach, dziennikarzach i [...]

fyrfle Mirek
 1 stycznia 2018 roku, godz. 17:36

Dziękuję za Wasze opinie. Pozdrawiam.

 28 grudnia 2017 roku, godz. 15:21
.
 18 grudnia 2017 roku, godz. 12:15

18.12.2017r.

Szósta trzydzieści, to jeszcze noc. Kiedy wyszedłem dzisiaj przed dom o tej porze, to poczułem delikatne ukłucia na nosie, potem na policzkach. To prószył delikatnie śnieg. Poprószył tak do dziewiątej. Spadło go niewiele, może z centymetr, ale póki co pozostaje z nami na trawnikach.

Sobota i niedziela minęły bardzo spokojnie. Posprzątaliśmy i upiekliśmy orzechowe ciasteczka, [...]

 15 grudnia 2017 roku, godz. 1:47

Serce

Straż miejska odwiedza pustostany w poszukiwaniu ludzi bezdomnych. Bo zima nie jest czuła. Nad nikim się nie rozczula i nie słucha nikogo. Znaleźli panowie ze straży mężczyznę w jakiejś norze, był okryty kocem termicznym. Spał. Zabrali go do noclegowni. Przeżyje. Ale ilu jest takich, co nie przeżyją? Mężczyzna ten miał koc termiczny. Jedna z desek ratunku. Deską ratunku jest [...]

 14 grudnia 2017 roku, godz. 8:29

PO TAMTEJ STRONIE(recenzja filmu)

Film wydaje się być nakręconym na zamówienie takich szalonych dyktatorów Unii Europejskiej jak Merkel, Macron, Verchofstadt , Schulz czy Timmermans. Bo oto bohaterami są niby uchodźcy z Syrii i Iraku. Piszę niby, bo mamy tylko ich relację. Oczywiście są wykształceni, pracowici, uczciwi i potulni jak baranki. Uciekają przed wojną, która zniszczyła ich domy i zabiła rodziny. [...]

 13 grudnia 2017 roku, godz. 12:52

Wigilijny Stół

Właściwie, to stół wigilijny jest kolejnymi dniami w roku, w których spotykają się w domu naszym ludzie, którzy chcemy żeby się w nim znaleźli - którzy dadzą pokój, szczęście i radość temu domowi, a więc są to ludzie za których pomyślność modlimy się każdego ranka i każdego wieczora, o których pomyślność dbamy każdej doby w roku.

Nie znajdują tu miejsca ludzie, [...]

 12 grudnia 2017 roku, godz. 13:58

CICHA NOC(recenzja filmu)

Kilka tygodni temu mieliśmy na ekranach kin baśniowe ujęcie Wigilii czyli film "Listy do M 3", a teraz mamy oczywistą oczywistość i rzeczywistą rzeczywistość o tym dniu w polskich domach czyli film "Cicha Noc". Napisałem parę dni temu taki wiersz "Adwent", który przeszedł prawie niezauważony, a w którym odmalowałem mniej więcej jak ten dzień wygląda w Polsce i w polskich [...]

 7 grudnia 2017 roku, godz. 16:55

MAUDIE(recenzja filmu)

Film na pew­no jest ar­cydziełem, tak pod względem reżyse­rii, sce­nariu­sza, mu­zyki, zdjęć, sce­nog­ra­fii, cha­rak­te­ryzac­ji czy mon­tażu. To przed­sięwzięcie kom­plet­ne, per­fekcyj­nie zreali­zowa­ne w każdym de­talu. Nie dzi­wi mnie więc, że zwy­ciężył fes­ti­wal "Dwa Brze­gi" i kry­tycy ty­pują go do Os­carów.

Przy­pomi­na on pol­ski [...]

fyrfle Mirek
 9 grudnia 2017 roku, godz. 22:14

Jeszcze raz zachęcam :)

 3 grudnia 2017 roku, godz. 17:16

Kobietom

Tymczasem nasze drogie Panie, w Waszych zmarszczkach jest wyżłobione Wasze człowieczeństwo, Wasz seksaspil, Wasze drogi życiowe, mądrość, dobro, erotyzm, piękno i jeszcze to coś, nieuchwytne w słowa. I tylko nam pozostaje Was całować po nich. Wasze ciała są tak naturalnie piękne w barwy i uwodzą kolorami jakie tylko Wy macie w swoich duszach , które tak emanują na zewnątrz, [...]

fyrfle Mirek
 5 grudnia 2017 roku, godz. 13:48

Tekst napisałem 4 lata temu, ale zgadzam się z nim. Facebook przypomniał, to go przeniosłem. Dla mnie nachalny makijaż jest obrzydlistwem, zresztą jak tatuaż u kobiety też ją przekreśla i nie pomoże jej głębokie wnętrze, bo skoro ma tatuaż, to jest raczej zwichrowana psychicznie.

 2 grudnia 2017 roku, godz. 21:53

KOBIETA?

Mantra skrobania szyb w aucie ze szronu, lodu, kojarzy mi się ostatnio nieuleczalnie z moją znajomą , czyli człowiekiem płci przeciwnej. Tu nadmienię, że połączenie się ludzi przeciwnych płci w jedność, to chwila najwspanialsza we wszechświecie i razem tworzą boskość. Moja znajoma jest w przedziale wiosen od 45 do 35, tak piszę , bo jej się zdaje , że młodnieje. No i ja tak [...]

yestem yestem
 4 grudnia 2017 roku, godz. 18:11

Który fragment Cię niepokoi? :)

 30 listopada 2017 roku, godz. 8:27

ŁAGODNA(recenzja filmu)

Kilka dni temu w jednym z tygodników przeczytałem wywiad z księdzem pracującym na misji w Rosji i tam użył on tragicznego określenia na Rosjan. Mianowicie powiedział, że są ludźmi nieludzkimi. Wydało mi się, że ksiądz nie powinien mówić takich słów o ludziach, ale po filmie Sergieja Łoźnicy rozumiem, że miał rację.

Reżyser jest emigrantem z Rosji o korzeniach też [...]

Eazy Bartek
 30 listopada 2017 roku, godz. 11:29

Jestem zdania, że nasz "gorszy wróg" leży po lewej stronie mapy... Nikt obecnie nie tłamsi Polski tak jak IV Rzesza tj. UE z oczywistym führer'em na czele. Akurat ten "zachodni orwellowski świat" z sentencją:" "Wojna to pokój. Wolność to niewola. Ignorancja to siła" jest mi bardziej straszny, bo jakby nie było w nim tkwimy, a niedługo może będziemy się w nim topić. Porównując Rosję i Amerykę (w stosunku do nas) to trzeba sie zastanowić i przyznać, co jest gorsze: niekryjący się wróg czy pozorny przyjaciel.

 28 listopada 2017 roku, godz. 8:47

NAJLEPSZY(recenzja filmu)

Zapowiedź filmu mówi domniemanemu widzowi, że jest to dramat sportowy, a ja dodam, że jest ten film też obrazem edukacyjnym i o dużych walorach patriotycznych. Uważam, że powinny się na ten film wybierać całe stany osobowe szkół średnich, a potem na godzinach wychowawczych, lekcjach historii, wiedzy obywatelskiej czy nawet religii powinna być ostra dyskusja.

To film o tym jaki my [...]

 26 listopada 2017 roku, godz. 16:30

Krystyna Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz

Mam wielkie uznanie do paru osób w Polsce które to pomimo nieprawdopodobnego hejtu czynią swoje wielkie dzieło.
Osoby te to: zamordowany Lech Kaczyński jego brat Jarosław , Antoni Macierewicz oraz chyba osoba najbardziej wyszydzana w RP- Ojciec Tadeusz Rydzyk .
Wszyscy których wymieniłem są osobami wysoce świadomymi dzieła które czynią a także rozumieją [...]

Irracja Grzegorz, Antoni.
 30 listopada 2017 roku, godz. 18:51

... Mirek, tak a propos... Pawłowicz to ta co się rodzeństwa wstydzi?...

Nowo dodane teksty

Gdyby tylko owoc Twoich przemyśleń zechciał się skrystalizować w postaci aforyzmu, wiersza, opowiadania lub felietonu, pisz.

W przeciwnym razie godnie milcz.

ok. pół godziny temu

szpiek dodał(a) do zeszytu tekst Egoista w związku: [...] autorstwa sprajtka

ok. godzinę temu

giulietka skomentował(a) tekst Gdy nadzieja opuszcza [...] autorstwa kati75

ok. 2 godziny temu

motylek96 skomentował(a) tekst Jak się miarka [...] autorstwa onejka

ok. 2 godziny temu

motylek96 skomentował(a) tekst Gdy nadzieja opuszcza [...] autorstwa kati75

ok. 2 godziny temu

fyrfle wskazał(a) tekst „Idealną” Magdy [...] na kandydata do tekstu dnia, autor: Radziem

ok. 2 godziny temu

motylek96 wskazał(a) tekst Są dni znaczone rdzą [...] na kandydata do tekstu dnia, autor: IBELLA

ok. 3 godziny temu

kati75 skomentował(a) tekst Niektórzy tak potrafią [...] autorstwa onejka

ok. 3 godziny temu

onejka skomentował(a) tekst „Idealną” Magdy [...] autorstwa Radziem

ok. 3 godziny temu

giulietka skomentował(a) tekst Pierwsza miłość [...] swojego autorstwa

ok. 3 godziny temu

kati75 dodał(a) do zeszytu tekst Pierwsza miłość [...] autorstwa giulietka