22 listopada 2018 roku, godz. 10:58 27,7°C

Jeszcze jedna warstwa ziemi

Zbliża się nowy rok a z nim jak co roku akcja WOŚP.

Więc !

Warto pokusić się o szerszą refleksję .

Owsiak był zawsze blisko młodzieży i co by nie mówić jest skuteczny.

Ja udowadniam zaś że jeżeli coś dzieje się ważnego to nie może być puszczone same sobie, o ile to nie jest już inicjatywą samej władzy. - w tym wypadku komuny.

Dlatego by uchylić nieco prawdy wróćmy się do czasów właśnie komuny:

Tak więc swego czasu niezależny festiwal w Jarocinie (niezależność i wolność w nieograniczonych ilościach ) zostaje przejęty. Ba - musi być przejęty! –Oczywiście przez właściwe organa . Więc kto pojawia się w Jarocinie ? ………………oczywiście Owsiak i kto jeszcze ? ……………. Proszę się zastanowić kto mógłby ? …………. Oczywiście Wojewódzki. Tak, to ci sami etatowi dyktatorzy trendów w kulturze Polskiej od wielu już lat. A tam właśnie stawiali pierwsze swe kroki.

Więc powtarzam jeszcze raz w TV na scenie nie ma przypadków – NIE MA ! To co się mówi nie jest przypadkiem i to jaki ma wywołać skutek jest przemyślane przez fachowców od prania mózgów . Przypominam że mówimy tu o latach 80- 90- tych.

Potem były inne inicjatywy w TV ,, róbta co chceta” aż do Woodstock.

To że władza urabia naszą młodzież nie ma wątpliwości należy zadać jednak pytanie co by było gdy owej indoktrynacji nie było. I tu z pewnością należy powiedzieć że pewne procesy byłyby szybsze. Niehamowane by wcześniej zaistniały. Cały ten wielki akt odtajniania historii , odnajdywania bohaterów: Inki , Pileckiego ale też wskazywania zbrodniczych prokuratorów często żydowskiego pochodzenia odbył by się wcześniej i szybciej zmieniłby nasz kraj.

Pierwszym donośnym aktem pokazywania prawdy a zarazem przełamania monopolu na informację było wywieszenie na stadionie przez kibiców legii wielkiego banneru z napisem ,, Szechter przeproś za brata i ojca ‘’ co lotem błyskawicy poprzez Facebook obiegło Polskę. I nagle ożył między innymi temat prokuratorów którzy spokojnie opuścili nasz kraj i to o dziwo w atmosferze antysemityzmu. Zaistniały tematy i nazwiska nie tylko w gronie zainteresowanych i naukowców ale powszechnie -takie jak Wolińska lub Szolcman ojciec prezydenta RP Itp.

Przypomnieć na koniec wypada groby na łączce gdzie na ofiarach bezpieki chowano dygnitarzy, potem przykrywano ziemią tak by ślad zaginął o prawdziwych bohaterach narodu Polskiego. Lecz mieli też świadomość że ten akt ukrycia a zarazem profanacji może okazać się niewystarczający więc przykryto ofiary jeszcze raz ziemią by następne pokolenia nie poczuły tej współczesnej fali prawdy i dumy. Tą ziemię zapomnienia sypała dawna bezpieka właśnie rękoma Owsiaka i Wojewódzkiego na scenach, w TV, na Woodstocku i w wielu innych miejscach.

Dlatego daję temat ten pod głęboką analizę

Od zrozumienia zależy niezwykle dużo.

szpiek Mariusz, Belzebiusz
 6 grudnia 2018 roku, godz. 13:16

Pięciu i po dwa kolny na każdego

zofija zofija
 5 grudnia 2018 roku, godz. 13:46

tuzin
jaj :))

RozaR Roza
 5 grudnia 2018 roku, godz. 10:28

Chyba nie jest tak mało .

szpiek Mariusz, Belzebiusz
 5 grudnia 2018 roku, godz. 10:15

Przy tak małej ilości użytkowników utrzymanie go jest pewnie nieopłacalne, ktoś go tylko z sentymentów jeszcze nie zlikwidował. Ale ja tam mogę się mylić :-)

zofija zofija
 5 grudnia 2018 roku, godz. 9:57

Każda forma dobra, żeby rozkręcić cytaty :)) ja się już na to nie nabiorę

RozaR Roza
 5 grudnia 2018 roku, godz. 9:02

Akerin - Manifestując swą opinię sam stajesz się najlepszym przykładem że masz wyprany mózg.
Mamy takie same zdanie o sobie .
Powinieneś się zapytać - czy ten portal jest stosownym miejscem na tego typu teksty ? Wówczas bym ci wytłumaczył. A tak jesteś kim jesteś - tym któremu się wydaje że rozumie na tyle dobrze że opinii innych nie bierze pod uwagę :-)

Tak swoją drogą mam już dosyć gówniarstwa .

RozaR Roza
 5 grudnia 2018 roku, godz. 7:24

Policzone ? co się dzieje ?

szpiek Mariusz, Belzebiusz
 4 grudnia 2018 roku, godz. 22:44

Wszystko wskazuje, że dni tego portalu są policzone, więc technicznie radziłbym trzymać swoje "archiwa" w innym miejscu

RozaR Roza
 4 grudnia 2018 roku, godz. 21:31

O.- Wszystko nie tak - inna jest moja motywacja w ocenie postaw i rzeczywistości.
Np. Widzę jak ubliża się ludziom niewinnym lub nawet zasłużonym . Np. Ubliżają o. Rydzykowi choć na Boga nikt nie potrafi podać sensownej przyczyny . Ludzie go bardziej nienawidzą niż mafię recydywistów lub PO. Dlaczego ? Po prostu ich świadomość jest dziełem medialnym - nie jest ich !!!
Takich sytuacji jest naprawdę dużo - część z nich jesteśmy w stanie wychwycić, niektóre są już oczywiste np. że Wałęsa był jedynie prowokatorem na usługach bezpieki. Są jednak i takie zjawiska w których prawie wszystko nie pasuje , koliduje lub jest dziwne - taką sprawą jest postać Owsiaka .
To moja uczciwość oraz wrażliwość na krzywdę motywuje moje pisanie.
Z mego doświadczenia wiem że osoba dociekliwa prędzej czy później dostrzeże to co ja . Sumując moje grono rośnie dość szybko.
Aaa - ważne - ten portal traktuję bardziej jako archiwum .( tu mnie się nie usuwa i rzadko rozumie - choć piszę w sposób dość oczywisty) Gdzie indziej prowadzę batalie :-)

yestem yestem
 4 grudnia 2018 roku, godz. 21:23

Każda władza pierze mózgi młodym pokoleniom, jedna to robi inteligentnie, a inna topornie. Nasze dzieci i młodzież manipulowane są "od dziecka" przez najbliższych, przez szkołę, przez rówieśników, przez media, przez szkolonych sprzedawców "szczęścia" reprezentujących przeróżne firmy i interesy, przez kościoły, różnego rodzaju grupy rówieśnicze, zawodowe itp... W zasadzie nikt nie ma prawa być normalny. :D
Nie pchałbym Owsiaka i Wojewódzkiego do jednej szuflady, z wielu powodów.
Dla pewnych sił Owsiak wydaje się być gorszym wrogiem, niż Wojewódzki, bo... "kradnie" im młodzież i kasę na "szczytne cele", a ten drugi... jest zbyt sprytnym wyznawcą mamony, więc jest w zasadzie po tej samej stronie, ale poza zasięgiem ich intelektu. ;)
Na koniec dodam tylko, że Onejka jest nad wiek dojrzałą Nastolatą i bardzo cenię Jej mądrość. :)
Miłego wieczoru. :))

onejka onejka
 4 grudnia 2018 roku, godz. 15:21

RozaR dzięki za polubienie. Choć myślę, że ja jednak nie potrafię lubić kogoś kto nie widział, a wie, nie był obecny, a jest świadkiem itd. Drwi, kpi i ubliża innym ludziom...Nawet Bóg tego nie czyni. Zaklinanie rzeczywistości w imię tego co gdzieś tam się przeczytało, czy zobaczyło jest właśnie dziecinne. Dzieci tak mają (do czasu), że co powie mama lub tato święte jest. Dorośli potrafią zobaczyć tą niewielką szczelinę między prawdami, która pozwala im nie być niczego pewnym do końca jeśli ich wiedza oparta jest czyichś podaniach.
Niestety człowiek ułomny jest i uwielbia mieć rację. Dlatego poniekąd Cię rozumiem. Kiedyś też taka byłam. Ale dorosłam. Czego i Tobie życzę z całego serca. Pozdrawiam

RozaR Roza
 27 listopada 2018 roku, godz. 20:17

A to ma jakiś związek ?

szpiek Mariusz, Belzebiusz
 26 listopada 2018 roku, godz. 15:49
yestem yestem
 26 listopada 2018 roku, godz. 00:57

W tle jest cały czas ludzka i polska krzywda, ale z historii wiadomo, że Polakom humor dopisywał nawet w najtrudniejszych chwilach.
Pozdrawiam. :)

RozaR Roza
 26 listopada 2018 roku, godz. 00:48

Nie lubię żartować z tematów gdzie w tle prowadzona jest nagonka na prawego człowieka a opluwanie tej osoby jest rozmiarów prysznica.
To mnie nie śmieszy a jedynie budzi się sprzeciw .
Trudno żartować gdy w tle jest ludzka krzywda.