23 kwietnia 2022 roku, godz. 19:58 1,9°C

Ucha nadstawiajcie

Ucha nadstawiajcie

Dnia 17.04. 2022 w wieku 72 lat, zmarł doktor Zbigniew Hałat.
Wiceminister zdrowia w latach 1991-1993, były szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego
To nieodżałowana strata, bo jako jeden z nielicznych bronił honoru lekarzy.
Doskonale tłumaczył niuanse pandemii, wytykał kłamstwa negował ogólną narrację.
Podważał potrzebę powszechnego szczepienia jak i jakość podawanych szczepionek.
Bez wątpienia był dobrym mówcą, analitykiem i praktykiem.
Strona rządowa nigdy nie odpowiedziała na jego argumenty, nigdy też nie podjęto próby weryfikacji rządowej wersji pandemii pomimo silnych argumentów doktora Hałata.
Zapewne też nie będzie analizy tamtych wydarzeń, przytaczania faktycznych statystyk, porównań z innymi państwami, fenomenu zdrowia niezaszczepionego narodu Ukraińskiego lub Białoruskiego.
Nie będzie raportów!
Wspomnieć należy o pełnej bojaźni czyli uległej postawie większości lekarzy, prawników, urzędników, straży miejskiej, personelu medycznego, nauczycieli itp. Zawody te mają, albo powinny mieć fundament naukowy, badawczy i logiczny. Niestety, ale tak nie było. Wielu lekarzy bez najmniejszej refleksji poddało się przerażającym zaleceniom, pozostawiając swych pacjentów na pastwę bezdusznych dyrektyw izolacji.
Jaki jest rachunek strat ?
Doprawdy nie chce mi się podliczać i wytykać nawet tych najjaskrawszych błędów. Czuję się słaby wobec tego walca propagandy oraz postawy większości społeczeństwa. W ten sposób bym oskarżał zbyt wielu i chyba rzucał wyzwanie światu. A taki świat po prostu mnie dusi.
Dodam, że sam byłem chory na covida i leżałem w szpitalu na zapalenie płuc. Zostałem jak i pozostali trzej pacjenci, wyleczony w ciągu trzech- czterech dni. Antybiotyk był! I nazywa się Biotrakson. Jak wychodziłem na oddziale zostało dwóch pacjentów z problemami płuc w stanie ,,optymistycznym” Był to przełom września i października 2021 roku. Szpital odpowiadał za co najmniej milionową populację regionu.
Chciałbym doczekać się fachowej analizy- raportu tamtych wydarzeń.
Chcę też pochylić czoła tym niepokornym, co na stojąco i otwarcie wytykali nieścisłości tamtego czasu.
W tym i Doktorowi Zbigniewowi Hałatowi – cześć jego pamięci.

Tutaj pojawią się opinie do tekstu autorstwa RozaR, gdy tylko ktoś skomentuje tekst wyświetlony na tej stronie.