6 stycznia 2022 roku, godz. 9:43 4,2°C

Protest głodowy

Moi drodzy,
2 stycznia ogłosiłem publicznie protest głodowy. Postulaty i wyjaśnienia mojej decyzji zawarłem w moim podcaście "Debata Wariata"
https://anchor.fm/quidem/episodes/OGOSZENIE-PROTESTU-GODOWEGO---UWAGA-w-dacie-rozpoczcia-bedny-rok-2021-zamiast-obecnego-2022--Przyzwyczajenie-e1ce5ru

Podcast można znaleźć na Spotify, Google i innych platformach. Oryginalnie prowadzę go na anchor.fm
W czasie protestu postanowiłem nie przyjmować pokarmów. Od godz. 20:00, 2 stycznia 2022 dziennie zagryzam, żeby trochę oszukać organizm, niedużą garść migdałów, orzechów, lub suszonej żurawiny. Na kolację, lub śniadanie jeden owoc - banan, lub jabłko. Niedługo postaram się całkowicie zaprzestać jedzenia.
Protest będę prowadził do chwili, kiedy dostrzegę właściwą reakcję otoczenia, coś co pozwoli mieć nadzieję na spełnienie przynajmniej jednego z postulatów protestu, a jest ich 5.
Protestuję przeciw:
1) Coraz powszechniejszemu tolerowaniu zła.
Tolerowanie, akceptowanie a nawet pomaganie w krzywdzeniu innych też jest złem.
2) Traktowaniu przez urzędy petentów jako nieuczciwych. To postulat o charakterze lokalnym.
3) Stawianiu polityki i własnych interesów ponad człowieczeństwo i prawdę.
4) Wpajaniu ludziom fałszu w postaci np. twierdzenia, że każdy ma prawo do racji. To absurdalne stanowisko jest jednym z czynników niszczących kluczową dla nas zdolność myślenia refleksyjnego.
5) Przeciwko zdradzie i pomaganiu zdradzającym. Zdrada niszczy wszystko, co ludzkie.

Dziwne te postulaty, prawda? Nie jestem aż tak z głową w chmurach, żeby oczekiwać, iż moje poświęcenie zatrzyma na przykład raka zdrady. Liczę na to, że społeczność ludzka stopniowo się zreflektuje w kwestii kluczowych wartości etycznych. Miłość jest mylona z pożądaniem, interes z poświęceniem, wiedza z niewiedzą, wiara z naiwnością, a prawda z opinią.
Samo uruchomienie dojrzałej debaty spowodowane, jeśli trzeba będzie najwyższą, ceną protestu, już stanie się przysłowiową jaskółką, ponieważ dzisiaj polityczna poprawność staje się katem intelektu. Zakazuje się używania słów, a uzasadnienie brzmi jak bredzenie gorączkującego przedszkolaka. Tworzy się ogromna asymetria w ocenie innych i siebie.
Ten proces destrukcji wielkich ludzkich osiągnięć, jakimi są prawda, logika, szacunek do słowa, trwa już od lat. Doprowadził do oswojenia się z powszechnością zdrady, hipokryzji, fałszu, braku empatii. A przecież te działania okrutnie krzywdzą bliźnich.
To ostatni moment, aby powstrzymać upadek człowieczeństwa. W trosce o świat moich dzieci, wielokrotnie doświadczony tymi okrutnymi czynami, uznałem, że priorytet tych spraw pozwala mi na wywieranie nacisku na otoczenie formą protestu, z uwzględnieniem każdego ryzyka.
Proszę, posłuchajcie tych odcinków o proteście, przekażcie informację o nim dalej. Uwierzcie, że ja będę najszczęśliwszy, jeśli uda mi się wywołać reakcję bez najwyższej ceny. Stąd prośba, Z góry dziękuję.
Bądźcie szczęśliwi.

Quid Quidem
Paweł Wilk

Eneida Lawinia
 6 stycznia 2022 roku, godz. 14:55

Jestem pod wrażeniem Tego co piszesz/robisz.
Trzymam za Ciebie kciuki, wspieram i popieram.
Również życzę szczęścia :)

exsilentio Quidem.art  7 stycznia 2022 roku, godz. 23:38

Bardzo Ci dziękuję. W tym oceanie milczenia wokół mnie jest to szczególnie cenne. Wszystkiego dobrego