Menu
Gildia Pióra na Patronite

Wspólnota uczniów

Homo viator

Lubimy rzeczy idealne, doskonałe. Denerwuje nas ,gdy coś jest udane tylko w połowie, albo zamiast cieszyć i służyć, razi swoją nieudolnością i kiepską jakością. Choć jednocześnie trudno nie zgodzić się z tym ,że tylko Bóg jest perfekcjonistą.Jego dzieła są doskonałe.Czy wszystkie ?

Wspólnota Osób w Trójcy?-IDEALNA.Wspólnota między Ojcem a Wcielonym Synem Bożym? IDEALNA.Wspólnota, którą tworzy Syn Boży Jezus Chrystus z Apostołami? I tu nasuwają się pewne wątpliwości...Oczywiście w postawie uczniów.Grono, jakie gromadzi wokół siebie nie zachwyca doskonałością.Bardzo różne oblicza ma ta wspólnota-Która jak się przecież oczekuje powinna być wzorem wszystkich wspólnot.Jest niewątpliwie wspólnotą uczącą się.Apostołowie karmią się nową nauką i uczą życia według ewangelicznych zasad. Ci, którzy skupili się wokół Niego świadczyli o Dobrej Nowinie zgodnie ze wskazaniem Nauczyciela: Idźcie i głoście.jest to wspólnota zwyczajnych ludzi mających swoje słabości :kłócili się o to kto jest z nich największy, byli zazdrośni, nieposłuszni, małej wiary, tchórzliwi/uciekli w godzinie męki Chrystusa/, a Piotr nawet wyparł się znajomości Mistrza. Mimo długiego chodzenia z Jezusem, wciąż mieli trudności z właściwym odczytaniem Jego intencji i pragnień.
Patrząc krytycznie, była to dość przeciętna wspólnota.A jednak Chrystus
cenił ją i kochał,gdyż było w niej bardzo wiele dobrej woli. Szukali prawdy, pragnęli nauczyć się modlitwy.Różne oblicza ma więc ów Lud Boży. Dobro miesza się ze słabością, wielkość z podłością.

1653 wyświetlenia
26 tekstów
0 obserwujących
  • 12 December 2015, 13:20

    Mirku, chyba wiem o czym mówisz
    wspólnoty w Kościele nie powinny się wykluczać ani ze sobą rywalizować,
    powinny współpracować ze sobą i wzajemnie się uzupełniać.Każdy z nas jest inny, może Kościół rozumieć na swój sposób,jeden nazwie Go Lud Boży, drugi mistyczną częścią Ciała Chrystusa, a jeszcze inny Oblubienicą Ducha Świętego, ale inne rozumienie Kościoła nie wyklucza
    nas z Niego.Ważne, by te różne wspólnoty łączyły cztery istotne cechy:
    wytrwałość w nauce Chrystusa, braterstwo, uczta eucharystyczna /łamanie chleba/ i modlitwa /wspólne wielbienie i dziękczynienie Bogu.

    Mirku i Dorotko bardzo dziękuję za opinie

  • fyrfle

    12 December 2015, 11:58

    No bo chcieli coś zobaczyć,

  • fyrfle

    12 December 2015, 11:37

    Pielgrzymie, Doroto z pozycji klęczącej niewiele widać.

  • fyrfle

    12 December 2015, 11:32

    Co do pierwszych akapitów, to od razu napiszę, że sam Bóg określił swoje dzieło tylko jako dobre. A wspólnota apostołów? Każdy, jak to człowiek, tak naprawdę tworzył własny kościół, które potem się zwalczały, a ja myślę, że Chrystus po to posłał dwunastu w parach , aby te kościoły były własnie różnei i inne, i na szczęście udało mu się mimo prześladowań kolaborantów, którzy poddali się cesarstwu rzymskiemu za kasę i przywileje. Jezus był poza tym mesjaszem, ale nie synem Boga. To kwestia po prostu tłumaczenia i biznesu jakim jest chrześcijańska religia, bo z wiarą to nie ma nic wspólnego. Chrystus ich nie cenił, miał po prostu materiał jaki miał.

  • 12 December 2015, 11:20

    miło mi ...a już myślałem,że Sowy polują i pracują tylko nocą
    a w dzień śpią i odpoczywają :)

  • 12 December 2015, 10:47

    muszę to przemyśleć na świeżym powietrzu
    wychodzę na spacer :)

  • 12 December 2015, 10:28

    czyli ,że dziś jesteś obrażona
    dobrze... nie będę Cię dziś więcej denerwować

  • 12 December 2015, 09:59

    teraz to chyba Ty mnie nie zrozumiałaś,czasem potrzeba takiego wstrząsu,by mówiąc obcym /nieznanym sobie dotąd/językiem z wielką mocą być zdolnym nawracać tłumy i dotrzeć do nich

  • 12 December 2015, 09:28

    tak,tylko Ducha Św. uczniowie otrzymali od Chrystusa dopiero po Jego
    Zmartwychwstaniu i Wniebowstąpieniu, a ukazał im się On w postaci ognia i wichru