26 listopada 2017 roku, godz. 16:30 15,4°C

Krystyna Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz

Mam wielkie uznanie do paru osób w Polsce które to pomimo nieprawdopodobnego hejtu czynią swoje wielkie dzieło.
Osoby te to: zamordowany Lech Kaczyński jego brat Jarosław , Antoni Macierewicz oraz chyba osoba najbardziej wyszydzana w RP- Ojciec Tadeusz Rydzyk .
Wszyscy których wymieniłem są osobami wysoce świadomymi dzieła które czynią a także rozumieją potrzeby obecne jak i te długoterminowe naszego kraju . Wielkość tych osób określa ich konsekwencja i niezwykła nieugiętość.
Dodać trzeba że działają w zdumiewających warunkach – wyszydzania , oskarżania , wszelakich drwin i niewybrednych epitetów, jednak to ich oponenci znikają z przestrzeni politycznej a oni zaś umacniają swą pozycję z roku na rok . Polacy którzy medialnie byli podkręcani przeciwko nim pomału rozumieją fałszywość oskarżeń ,falę hejtu i zniesławiania.
Oczywiście należy wspomnieć wartość intelektualną oraz moralną , łatwość konstruowania wniosków oraz swobodny przekaz treści. Całość czyniąca z tych osób mężów stanu wielkiego formatu , dla mnie są błogosławieństwem i ratunkiem dla ojczyzny.
Do tego grona zaczyna dołączać pani profesor Krystyna Pawłowicz, która to jest też i już modelowo zniesławiana. Znane są obraźliwe newsy z TV jak to bezczelnie je w sejmie (robiło wielu i to nie o drugiej w nocy) lub coś powiedziała w zdaniu wyrwanym z kontekstu. Opinia jaką wyrobiły jej poprzednie media jest wyjątkowo perfidna i podła . Tak jak w poprzednich przypadkach tak i przeciwko niej judzono Polaków by stała się przedmiotem drwin. Zadbano przy tym by nie wciągać ludzi w jakąkolwiek analizę a nawet refleksję wobec jej osoby.
Ma być potępiona w czambuł i basta. Niestety tak się do pewnego stopnia stało.
Osoby ,, podkręcone’’ nie są jednak świadome że mamy dczynio enia z niezwykle fachową i świadomą obecnej sytuacji osobą , która potrafi w sposób przejrzysty określić sytuację prawną Rzeczypospolitej . Dla porównania nikt z przedstawicieli PO, Nowoczesnej albo PSL-u nie potrafi zrównać się w zakresie analizy i jasności przekazu.
Sumując jestem przekonany że akcje pani Pawłowicz będą rosły a wszelakie Petru, Libnałer , Niesiołowscy, Schetyny , Pawlaki znikać będą z firmamentu polskiej polityki. Oczywiście póki znikną będą kłamać , oczerniać i podburzać .

https://www.youtube.com/watch?v=7TqdkYan_zI

RozaR Roza
 13 kwietnia 2020 roku, godz. 7:31

Biblia i tak ma ogromną siłę przetrwania - dopiero teraz należy nie brać jej dosłownie .
Ja widzę siłę chrzescijaństwa w powolnym acz skutecznym cywilizowaniu świata .
To prawdziwy fenomen, wszak polega on na samoograniczaniu w chęci posiadania , dominowania ,posiadania wielu żon itp.

fyrfle Mirek
 12 kwietnia 2020 roku, godz. 23:06

Grzegorz, Antoni, a powiedz - co sądzisz o interpretacjach Biblii przez choćby Dominikanów.Oni mówią wprost - dosłowne rozumienie Biblii to naiwność i brak wiedzy. Faktycznie jak się czyta Biblię nie interpretując Jej, to otrzymujemy zabobon, lęk i ciemnogród. Tak uważam.

Irracja Grzegorz, Antoni.
 30 listopada 2017 roku, godz. 18:51

... Mirek, tak a propos... Pawłowicz to ta co się rodzeństwa wstydzi?...

fyrfle Mirek
 30 listopada 2017 roku, godz. 14:57

Zgadzam się z panią Pawłowicz w tym co powiedziała ostatnio o bezrobociu.

Irracja Grzegorz, Antoni.
 30 listopada 2017 roku, godz. 14:46

„[Bóg] z jednego człowieka uczynił wszystkie narody ludzkie, żeby zamieszkiwały na całej powierzchni ziemi” (Dzieje 17:26).

„Albowiem u Boga nie ma względu na osobę.”(Rzym.2:11).

„Piotr zaś otworzył usta i rzekł: Teraz pojmuję naprawdę, że Bóg nie ma względu na osobę,..” (Dzieje Ap.10:34)

Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi. (Ew. Mateusza 20:16)

... chcesz obalić Biblię?...

RozaR Roza
 30 listopada 2017 roku, godz. 00:07

Bóg nie kocha jednakowo wszystkich- bo - jednych karze drugich wynagradza itp.
Reszty nie czytam bo myslałem że rozmawiamy na pewnym poziomie naukowym .
Poswięciłem ci dość sporo czasu - doceń to .

Irracja Grzegorz, Antoni.
 28 listopada 2017 roku, godz. 22:40

... po pierwsze, "Bóg" jednakowo kocha wszystkich, bez względu jak daleko są od niego... po drugie, najbliżej "Boga" są ci którzy okazują miłość, a nie wrogość bliźnim... a więc żadna, religia (judaizm, chrześcijaństwo, czy islam) nie są bliskie "bogu" grzesząc pycha bycia lepszym... po trzecie, czwarte, itd. (cały dekalog się kłania) znalazłbym więcej ich grzechów które wykluczają religie z kręgu tych które kochają "Boga", a nie władzę i majątek... a po ostatnie "herezja" pisze się przez samo H... sorry RozaR, ale nawet nie znasz religii o których piszesz... przykre to...

... dobranoc...

;-)

RozaR Roza
 28 listopada 2017 roku, godz. 18:55

Mam takie samo zdanie jak Rydzyk .
Takie samo zdanie miał Wojtyła i Razinger pisząc słynny dokument ,,dominus Christus" lub jakoś tak.
Rzymscy katolicy mają do tego prawo. Tu nie chodzi o jakakolwiek dyskryminację itp. tu chodzi o spór która religia w perspektywie wieków okazała się iść najbliżej Boga - czyli komu Bóg najbardziej błogosławił . I tu można przyjąć że protestantom ( są najbogatsi) jednak to od nich wyszły naukowe teorie o eugenice aborcji czy też regulacji narodziń itp. Ich dzieło skazuje i okresla ich jako cherezja . Itp. Nie wiem jednak czy chcesz czytać takie zawiłości ?

Irracja Grzegorz, Antoni.
 28 listopada 2017 roku, godz. 15:22

... dobrze, że nie kłamiesz i piszesz o chrześcijaństwie, a nie tylko o katolicyzmie... Rydzyk jest przedstawicielem katolicyzmu który więcej zaszkodził, niż pomagał... wprowadził bowiem wzór religii dążącej do prymatu nad wszystkim i wszystkimi... islam dużo czerpał z judaizmu i chrześcijaństwa zachodniego (właśnie katolicyzmu)... z chrześcijaństwa wschodniego mało co czerpał, choć w końcu i to chrześcijaństwo (wschodnie) upodobniło swe doktryny do katolicyzmu...

... spadam do pracy... na razie...

;-)

RozaR Roza
 28 listopada 2017 roku, godz. 14:33

W ten deseń argumentujesz .
No to nałóż na siebie mapę chrześcijaństwa i cywilizacji.
Jak to się stało że właśnie Chrzescijaństwo daje najwięcej.
A reguły zostawmy filozofom i etykom .

Irracja Grzegorz, Antoni.
 28 listopada 2017 roku, godz. 14:16

... jeżeli wierzysz, że "Bóg" to ojciec, a wszyscy ludzie to jego dzieci, które kocha ponad wszystko, to zastanów się... jakiż to "kochający ojciec", nie tylko różnie traktuje swe dzieci, ale również nad nimi ustanawia "nadzorcę z batem" zamiast im dać sługę... kościół miał być sługą ludzi, a jest sędzią, nadzorcą i rządcą co słudze nie przystoi... jak Rydzyk,
i inni chcą rządzić to niech oficjalnie starają się o stanowisko "cesarza", a nie udają "wilki w owczej skórze"...

;-)

RozaR Roza
 28 listopada 2017 roku, godz. 10:07

Należy zadać pytanie co zjednoczyło ludzi przy Rydzyku - i to jest praca domowa dla Ciebie.
Czy są to n iskie czy wysokie pobódki ?
No i ważne jak wyglądał krajobraz wówczas w Polsce.
Albo nie analizuj ! bo polubisz Rydzyka ;-)

Irracja Grzegorz, Antoni.
 28 listopada 2017 roku, godz. 8:11

... jeden postępowy (i kilka dziesiątek zwolenników) przeciw setkom ortodoksyjnych "Ry(d)zyków rządnych sławy i władzy w Watykanie i tysiącom (im podobnym) w terenie?... zaprawdę, Papierz to nie Watykan... i nigdy nim nie był...

;-)

RozaR Roza
 28 listopada 2017 roku, godz. 00:57

Nawet Watykan może się liczyć z krytyką w Radio Maryja.

yestem yestem
 28 listopada 2017 roku, godz. 00:55

Rzesze słoicze gnają do Warszawy, ale nikt jej nie lubi, to prawie synonim zła, imperium aferzystów, złodziei i ludzi chorych na władzę, a z drugiej strony przaśny zaścianek bogatej Europy, dlatego tam kierują się polityczni uchodźcy, spaleni w kraju szukają ciepłych posad... sprzedając za bezcen to, co jeszcze ma jakąś wartość, wynoszą stolicę do Brukseli.
A druga grupa działa w terenie, u podstaw, najlepszy wywiad po Mosadzie, oni zasłaniając się wartościami wynoszą stolicę i wdowi grosz do Watykanu... lecz oto pojawia się gracz jeszcze sprytniejszy, jego imperium kontratakuje. ;)
On przenosi stolicę do... Torunia. :))
Śmieszne to wszystko i ... smutne...