2 maja 2021 roku, godz. 22:11 9,5°C

Dlaczego tak ?

Gdybyś mógł zarządzać czasem, i miał możliwość powrotu do przeszłości , co byś zmienił ?
Wiadomo, że póki co, nie masz takiej możliwości. Może więc korzystaj mądrze z życia, by nie żałować dnia, nie marnować czasu i uświadamiać , że chwila ulotną jest.
Dlatego pełną gębą żyj ! Cóż za wyrażenie ? Nie godne kobiecych ust !
Phi, teraz mogę wszystko. To mój czas i moja prawda !
Żyć jak motyl, uskrzydlone piękno. Niech słońce ogrzewa me marne ciało, niech kwiaty domem mym będą, a trzepot skrzydeł muzyką delikatną. Krótki żywot wypełnione po brzegi.
Być jak motyl...każdego dnia. Spełniać się , powabem upiększać szarość realnego Świata i cieszyć się swym jestestwem. Banalnie proste, dlaczego więc zakładamy maski i stajemy się figurami w teatrze lalek ?
Dlaczego pozwalamy, by ktoś pociągał sznurki ? Masz rozum, użyj go. Masz sumienie,niech będzie jak czysty jedwab ….masz duszę, wzbogacaj ją… i bądź jak dziecko, niewinne i piękne w swej prostocie.
To takie banalne, dlaczego więc jest tyle zła, nienawiści ? Wyjmij z szafy uśmiech, jak kolorową sukienkę, Zobacz, pięknie ci w nim.
O, ile prościej byłoby nam żyć, piękniej. Złudne nadzieje…
Słowa, jak wiosenny deszcz niech zmoczą wszystkie ….uschnięte dusze. Niech wiatr ziarna dobroci zasieje , a plon zbierać będzie każdy z nas . To żniwa pełne serdeczności, miłości i zrozumienia.
Dlaczego nie cieszy nas wschód słońca, letni powiew morskiej bryzy, niezwykłe garby ziemi, muzyka cudowna , dobra książka ? Dlaczego nam to nie wystarcza ? Dlaczego łakniemy więcej i bardziej ?
Pozamykani w złotych klatkach , z klapkami na oczach, bez uszu , serca. To armia tego stulecia.
A ja chcę tylko pięknie żyć, mówić dzień dobry, chodzić po górach , śmiać się, starzeć z godnością i odejść na drugą stronę...ale z świadomością, że zostawiam w spadku piękno , dobroć, szlachetność, sprawiedliwość.
- można tak ?
- można , dlaczego więc odpychamy od siebie piękno i dobro ?

Tutaj pojawią się opinie do tekstu autorstwa Gomorra, gdy tylko ktoś skomentuje tekst wyświetlony na tej stronie.