17 lutego 2020 roku, godz. 8:34  1,9°C

17.02.2020r.(poniedziałek)

Siedemnastego lutego o w pół do siódmej to już jest w miarę jasny dzień, ale i tak najważniejszym było ostatnio, to co wydarzyło się o zmierzchu w dniu piętnastego lutego - zmierzch arią ogłosił kos. Dla takich chwil wiedziemy nasze życie. Szczęście dławi krtań wzruszeniem, kiedy cykl życia domyka się znowu śpiewem kosa, jego przecudnymi melodiami. W tym roku bardzo bardzo wcześnie wybrzmiała pierwsza kosa melodia. Ciepła zima,dobra zima, szczęście w niej aż rozlewa się. Dzięki CI Panie, przyjmij podziękowanie [...]

 14 lutego 2020 roku, godz. 13:42

14.02.2020r.(piątek)

Najważniejszym wydarzeniem ostatnich dni było wielkie rodzinne spotkanie w Szczyrku, które spowodowało, że reszta życia została po prostu zawieszona na tydzień. Rola ojca panny młodej kosztuje dużo bardzo energii i faluje emocjami - od wściekłości i to wulgarnej, przez szaleńcze pofolgowanie radości w tańcu i alkoholu, aż po wzruszenie uciskające gardło i wyciskające łzy jak maj ciepłym deszczem szastający. Tu się nie dało przywdziać maski. Wobec naprawdę bliskich i w takich momentach staje człowiek takim jakim jest [...]

 14 lutego 2020 roku, godz. 13:42

14.02.2020r.(piątek)

Najważniejszym wydarzeniem ostatnich dni było wielkie rodzinne spotkanie w Szczyrku, które spowodowało, że reszta życia została po prostu zawieszona na tydzień. Rola ojca panny młodej kosztuje dużo bardzo energii i faluje emocjami - od wściekłości i to wulgarnej, przez szaleńcze pofolgowanie radości w tańcu i alkoholu, aż po wzruszenie uciskające gardło i wyciskające łzy jak maj ciepłym deszczem szastający. Tu się nie dało przywdziać maski. Wobec naprawdę bliskich i w takich momentach staje człowiek takim jakim jest [...]

 8 lutego 2020 roku, godz. 1:19  11,2°C

Księżyc w Santo Domingo

Siedzę sama na balkonie w mieszkaniu w Santo Domingo. Patrzę na jakby się zdawało pełnię księżyca ale w rzeczywistości pełnia była kilka dni temu.
Ostatnio zbyt blisko otaczają mnie trudne sytuacje. Zajmują mi moją osobistą przestrzeń przeznaczoną na spokojny tryb życia, spokojny sen.
Spoglądanie gdzieś dalej uświadamia mi na nowo, że zawsze jest coś za horyzontem który widzimy, coś poza tymi sprawami, ponad nas. Gdzieś w głębi siebie możemy znaleźć spokój i komfort w myślach. Może nawet szczęście możemy tam znaleźć bo wydaje się, że nie pochodzi ono z zewnątrz.
Nasz umysł jest kopalnią i my jak górnicy musimy wejrzeć głęboko i je wydobyć.

silvershadow __
 8 lutego 2020 roku, godz. 9:32

jak diament w świetle słońca

 6 lutego 2020 roku, godz. 11:47  4,2°C
Edytowano  6 lutego 2020 roku, godz. 18:22

A tymczasem w "Pacanowie"...

Koziołek Matołek, kultowa postać, którą trudno mi między bajki włożyć.
Ostatnio bardzo polubiłam "matematykę" i literę "Pi"...Oglądam tę kwadraturę koło i wołam ja pi......
Wypikać można wiele rzeczy, ale trzeba się czegoś trzymać, aby nie wpaść w "cudzo-znienawidzenie"...
Gdy kłamstwo zajdzie zbyt daleko, to prawda nie ma z czym walczyć...
No to ja pi....idę się wyPIkać, aby dzień był piękny, a ludzie żyli dostatnio:)

yestem yestem
 9 lutego 2020 roku, godz. 19:22

Gdyby zamienić ktoś byłby zły
lecz ja to pi... czternaście i trzy :D

 6 lutego 2020 roku, godz. 10:58
Edytowano  6 lutego 2020 roku, godz. 12:32

06.02.2020r.(czwartek)

W miarę jasno było dzisiaj o w pół siódmej. Niebo pełne chmur mogących przynieść deszcz. Chmury na północy inne od wschodnich czy tych na południu. W kolorze bzu i niektórych wrzosów. Huk ekspresówki daleko. Cisza wiatru, który wycofał się, odpoczywał po wczorajszych szaleństwach. Mróz w ilości jednego stopnia Celsjusza. Pół centymetra zmrożonego śniegu gdzieniegdzie, który przypomniał sobie, że jest luty i wypadałoby choć trochę zaskrzypieć pod butami niosącymi ciężar ciała ludzkiego.

Przeczytałem, że [...]

 6 lutego 2020 roku, godz. 8:54  20,0°C

Pochmurny czwartek . 06.02.2020 cz.1

Gdy tylko oczy się otwierają, zaraz po nich myśli po wczorajszym nieudanym wieczorze. Ich pozostałości znów zaczynają się napiętrzać powodując z każdą minutą emocjonalne rozstrojenie.
Znam już ten stan. To nie pierwszy raz. Zanim wychodzę z łóżka, jak co rano spoglądam na Nią gdy śpi. Mówię w myślach "dzień dobry" z nadzieją, że właśnie taki on dla Niej będzie. Jest trochę po piątej. Biorę pierwszego łyka gorącej kawy. Wyjątkowo solidnie posłodzonej ,jakby z nadzieją, że choćby odrobinę przesłoni to [...]

Monika Siwek M.
 6 marca 2020 roku, godz. 9:01

Przeczytała?
Im później, tym trudniej.

 5 lutego 2020 roku, godz. 12:43

05.02.2020r.(środa)

Pół do siódmej. Noc w połowie ciemna, umożliwiająca przyjrzenie się światu, choć za bardzo nie ma się czemu i komu przyglądać. No nie, Ty jesteś cudna jak w każdej chwili. Wiatr jest rześki bardo i wieje z północy.Jeszcze zawiera w sobie drobiny śniegu, które zaraz będą wielkimi płatami. Przybierze też bardzo na sile północny powiew i rozpęta się burza śnieżna, a że jest ciepło, to w ogrodzie, tam pod kaliną powiększy się kałuża. Białego puchu z tej zadymki nie będzie. Zresztą, czy lepilibyśmy bałwana? [...]

 5 lutego 2020 roku, godz. 11:40  8,3°C

Poeta to człowiek mylący znaczenia słów...

"Nic" nie znaczę, żadne słowo nie jest wykładnią. Dopiero "inni" nadają im znaczenie. Piszę, ale nie jest to mi pisane. Myślę samodzielne lecz odbierana jestem masowo.
Obudziłam się dzisiaj w nowej rzeczywistości i wiem, że to nie będzie poezja. Życie nie pisze się na nowo, tylko przerabia zaistniałe już zagadnienia.

motylek96 EwaRozalia
 5 lutego 2020 roku, godz. 12:15

Otóż to.
Życie to nie strofy wiersza pisanego przez
natchnionegi poetę, lub romans z dobrym zakończeniem. Życie to codziennie nowa rzeczywistość. Tworzymy ją co rano od nowa.

 3 lutego 2020 roku, godz. 00:14  1,9°C
Edytowano  3 lutego 2020 roku, godz. 00:15

Mucha

Moją uwagę przykuła mucha siedząca na kawałku kwiatka, rosnącego w ceramicznej doniczce. Jej niezwykłość polegała na tym, że razem ze mną wydawała się rozkoszować tym późnym porankiem, tkwiąc w bezruchu od ponad godziny. To ciekawe jak czasem niepozorne i na codzień niezauważalne sytuacje czy przedmioty mogą okazać się niezwykłe, gdy tylko z odpowiednią wrażliwością uda się je zaobserwować. Musca domestica żyją średnio 28 dni. To około 670 godzin. Przy tak ograniczonym czasie ta mucha postanowiła spędzić część swojego życia przesiadując na kwiatku. Pieprzone muchy. Nawet one przypominają o biegnącym czasie.

 1 lutego 2020 roku, godz. 23:21

z dziennika dziwactw

Z góry napiera na mnie szorstka, sucha ziemia. Od dołu miażdży błękit nieba. Jak mikroskopijną muszę być, by nie odczuwać tego nacisku?
Jak bardzo powinnam się skurczyć, zmizernieć i skulić, by ziemia przestała mnie wchłaniać? Moje gorzkie łzy, dzięki którym czerpie choć odrobinę wilgoci.
Czasami czuję, że staję się z nią jednością. Brudną kulą, może ziarnkiem piasku, może kruchym korzonkiem. Z pewnością czymś drobnym i niezauważalnym w tym beztroskim ogrodzie.
Prawdopodobnie zalążkiem nowego gatunku kwiatu, nieszczęśliwie zjadanym przez wygłodniałe krety, trawionym przez dżdżownice dla wtórnego przeistoczenia się w martwą, jednolitą materię.

 31 stycznia 2020 roku, godz. 16:14  10,9°C
.
tallea asterja
 1 lutego 2020 roku, godz. 14:41

kiedy nie piszę jest mi źle
kiedy piszę, jeszcze gorzej
:)

 31 stycznia 2020 roku, godz. 12:29  1,0°C

31.01.2020r.(piątek)

Trzydziesty pierwszy stycznia dzień, to pierwszy, a zarazem ostatni dzień czwartej dekady tegoż miesiąca, jakiś środek zimy nie przymierzając za bardzo. Tak pierwszy i ostatni dzień tej skróconej bardzo dekady, to w sumie jednak trwa dwadzieścia cztery godziny, jak dobrze policzyć mu i zacząć wyciągać wnioski - oczywistości. Można był i można jeszcze dobrze wykorzystać w swoim życiu czas, który został nam dany w tej czwartej dekadzie zimowego miesiąca stycznia u końca drugiej dekady dwudziestego pierwszego stulecia od [...]

 30 stycznia 2020 roku, godz. 20:12  11,8°C
.
sprajtka Ala
 30 stycznia 2020 roku, godz. 21:31

Np.Bieda jest wtedy, gdy cieszymy się, że jej mamy pół;))

Np.Filmy, są dobre pod warunkiem, że nie przerwie je ktoś komu się często urywa...;))

 29 stycznia 2020 roku, godz. 19:22
.

Nowo dodane teksty

Gdyby tylko owoc Twoich przemyśleń zechciał się skrystalizować w postaci aforyzmu, wiersza, opowiadania lub felietonu, pisz.

W przeciwnym razie godnie milcz.

kilka sekund temu

Lila Róż wskazał(a) tekst niby pustka a ciąży [...] na kandydata do tekstu dnia, autor: Jacob_Filth

kilka minut temu

tallea skomentował(a) tekst kąkol w pszenicy, [...] autorstwa diagonalny

kilka minut temu

tallea skomentował(a) tekst kąkol w pszenicy, [...] autorstwa diagonalny

kilka minut temu

tallea skomentował(a) tekst kąkol w pszenicy, [...] autorstwa diagonalny

kilka minut temu

Monika Siwek skomentował(a) tekst kąkol w pszenicy, [...] autorstwa diagonalny

kilka minut temu

Monika Siwek skomentował(a) tekst Twoja wolność nie [...] autorstwa sprajtka

kilkanaście minut temu

onejka skomentował(a) tekst Jestem cierpliwa dla [...] autorstwa tallea

kilkanaście minut temu

Monika Siwek skomentował(a) tekst niby pustka a ciąży [...] autorstwa Jacob_Filth

kilkanaście minut temu

Monika Siwek skomentował(a) tekst Jestem cierpliwa dla [...] autorstwa tallea

kilkanaście minut temu

tallea skomentował(a) tekst Spotkanie z drugim [...] autorstwa Maverick123