13 listopada 2020 roku, godz. 20:14 74,7°C

Życie wewnętrzne pisarza.

Życie wewnętrzne pisarza zawsze zostaje podzielone lub w domyśle takim pozostaje - oderwanym dwojgiem lub więcej światów. Fantazje, bardziej wizje, wyobrażenia, głębokie myśli dotyczące przebiegu sytuacji, zachowania, rysowanie portretu psychologicznego wymagają całego wachlarza szczegółowych pytań. Proza jest zbiorem pytań autora, na które czytelnik uzyskuje odpowiedź. Chociaż nie zna tych pytań dosłownie, może osądzić, jak wiele szczegółów zostało poruszone, jak bardzo odpowiedzi przekonują do ogólnego zarysu fabuły, do przedstawionej historii, na ile sama odpowiedź intryguje do rozmyślań.

Pisarz, to ktoś, kto istnieje tylko we własnym książkach. W rzeczywistości jest raczej niezapisanym fragmentem strony. Człowiek zmuszony jest, w pewnym sensie, poświęcić swoje życie ułudzie i złudzeniom. Niebiosa są tego przykładem. Człowieka zawsze dręczą irracjonalne lęki oraz paranoje. Piekło jest tego świadkiem. Pisarz natomiast, jako człowiek świadomy, powinien odwiedzać te dwa, różne miejsca, by czerpać inspirację z obu źródeł, chociaż, jeśli raz spróbował, nie ciężko stwierdzić, które miejsce kusi, aż staje się toksyczne, które też miejsce pełne jest smutku, a zarazem lekkie i błogie, pozwala na chwilę wytchnienia.

W gruncie rzeczy pisarz nie dysponuje żadnym, materialnym narzędziem pracy. Wszystko służy wyłącznie przenoszeniu tego, co tak na prawdę zostało stworzone, na język rzeczywistości, poprzez słowa, które zostały już wypowiedziane w myślach.

Jacob_Filth Jot
 14 listopada 2020 roku, godz. 10:21

Na tyle bystry jeszcze jestem ;P

Secret Reflection_35 Malwina Twoje przeznaczenie
 14 listopada 2020 roku, godz. 10:18

Ciąg dalszy wczorajszego mojego komentarza do Twojego wcześniejszego wpisu
Spokojnego weekendu -;)

Jacob_Filth Jot
 14 listopada 2020 roku, godz. 9:16

Być może, ale nie wiem o czym mówisz

Secret Reflection_35 Malwina Twoje przeznaczenie
 14 listopada 2020 roku, godz. 8:48

No i sam widzisz miałam rację tym razem -;P

Naja Ela
 14 listopada 2020 roku, godz. 2:21

Ładnie piszesz o pisaniu. Spróbuję przełożyć to na muzykę :-)

Jacob_Filth Jot
 14 listopada 2020 roku, godz. 2:16

Nie mam pojęcia, nie mam w tym doświadczenia

Naja Ela
 14 listopada 2020 roku, godz. 1:39

Jakbyś zatem określił tworzenie muzyki... :-)

https://www.youtube.com/watch?v=Q3-5144TaYg