16 września 2023 roku, godz. 15:06 2,3°C

Muzyka życia

Świat jest jak muzyka, skomponowany z nieskończonej liczby dźwięków i rytmów. Każdy z nas ma możliwość odnalezienia swojej własnej melodii, swojego własnego tempa. To właśnie w tych dźwiękach kryją się nasze życiowe historie, wspomnienia, i marzenia.

Znaleźć odpowiednią nutę w tym zawiłym utworze życia to zadanie niełatwe. To jak poszukiwanie złotej igły w stogu siana. Gdy wreszcie tę nutę znajdziemy, kiedy odnajdziemy właściwy rytm, wtedy muzyka staje się magiczna.

Znaleźć odpowiednie wspomnienie to jak wyjąć ze szkatułki ukryte skarby przeszłości. To chwila, kiedy to, co było, staje się częścią naszej teraźniejszości. To wtedy zrozumiemy, że to, co przeszliśmy, kształtuje naszą obecną melodię.

Znaleźć odpowiednią chwilę to jak złapać w locie migoczącą gwiazdkę. To chwila, która jest jakby zawieszona w czasie, gdzie wszystko inne przestaje istnieć. To wtedy, gdy czujemy, że jesteśmy dokładnie tam, gdzie powinniśmy być.

A gdy znajdziemy odpowiedniego gitarzystę, to jak znaleźć kogoś, kto wzmocni naszą melodię, kto uczyni ją piękniejszą niż kiedykolwiek. To ktoś, kto podzieli się z nami tą muzyką, kto zrozumie jej język i doda do niej swoje nuty.

Świat jest jak muzyka, pełen niespodziewanych zwrotów akcji, harmonii i dysonansów. Gdy odnajdziemy odpowiednią nutę, wspomnienie, chwilę i towarzysza, to życie staje się symfonią piękna i emocji. I wtedy zrozumiesz, że właśnie to jest prawdziwa muzyka życia.

Irracja Grzegorz, Antoni.
 18 września 2023 roku, godz. 8:17

... znaleźć "gitarzystę", to sprawa najtrudniejsza...